DSA se brání proti nařčení, že službu poskytovala mnohonásobně dráž než předchozí provozovatelé. Policie vypočetla škodu v Julínkově kauze na téměř 800 miliónů korun.

„Společnost DSA se rozhodla bránit proti lživým nařčením, že její služby jsou dvojnásobně dražší oproti policii, trestním oznámením a soudní cestou,“ informoval ve středu mluvčí společnosti Tomáš Zdechovský.

„Zveřejněné informace v médiích o nákladech na letovou hodinu jsou naprosto lživé a nepravdivé. Máme potvrzeno od armády, že jejich uvedené ceny skutečně zahrnují pouze část nákladů na provoz vrtulníků a nejsou v nich náklady na pořízení strojů nebo školení pilotů. To samé se týká i policie. Dříve, než někdo vypustil tuto zprávu, měl si ověřit skutečné provozní náklady na tuto službu,“ dodal.

Poškození dobrého jména

Společnost podle něj bude žádat po šiřiteli této zprávy omluvu a finanční kompenzaci za poškození dobrého jména. Případné vysouzené peníze chce věnovat na dětskou onkologii.

„Přímé náklady na letovou hodinu, v nichž je cena paliva a nutné údržby, účtuje společnost DSA ministerstvu zdravotnictví pouze ve výši necelých 18 000 korun. Částky, které se objevily v médiích, zahrnují veškeré náklady, tedy i trvalou pohotovost, což v částkách obsažených v cenách policie a armády není,“ dodal mluvčí.