„Snahou bylo zprostředkovat nejenom sportovní přenosy, ale také atmosféru z místa, kde se potkávají čeští fanoušci, sportovci a další hosté LOH v Londýně. Koncept bohužel v počátku narušovalo nestandardní chování fanoušků v záběrech, které bylo rušivé nejenom pro televizní diváky, ale i pro samotné moderátory,“ řekla Novinkám mluvčí ČT Michaela Fričová.

Diváci často hlučeli tak, že moderátoři a hosté se neslyšeli. Také mávali svým rodinám u obrazovek, pili pivo, máchali mobilními telefony, poskakovali s vlajkami, ale také zvedali do výšky děti, aby i ony zamávaly.

Obrazovku dali pryč

Londýnský tým ČT byl proto nucen přijmout některá operativní opatření, která mají zamezit divákům v nejrůznějších vulgárních gestech či hlasitých projevech, jimiž vysílání rušili. Odstranil například obrazovku, na které se diváci viděli v přímém přenosu. Podle ní věděli, kdy jsou v záběru. Povolali rovněž ochranku, která na fanoušky dohlíží.

Fričová si od té doby pochvaluje dobré výsledky těchto opatření. Nemá prý zprávy o tom, že by ochranka musela zasahovat u nějakých vyhrocených situací. „Měli se jen zklidnit ti nejvíce expresivní diváci,“ dodala.

ČT zvolila netradiční podobu studia, které sídlí přímo v Českém domě v Londýně, po dohodě s Českým olympijským výborem. Podle Fričové ale podobné koncepty realizovala již dříve. „Je to ostatně trend i v jiných televizích a rádi bychom ho v rámci vysílání ČT rozvíjeli i nadále, pokud nám to dovolí podmínky,“ řekla.