Kalousek již dříve řekl, že pokud bude obžalován, požádá o pozastavení členství v ODS. Dnes sdělil, že obžalobu zatím neobdržel. "Členství v ODS po obdržení pozastavím, jak jsem slíbil," uvedl.

Kvůli vyšetřování už odstoupil z placené funkce předsedy výboru pro informatiku a evropské fondy pražského zastupitelstva. Mandátu zastupitele se podle dřívějšího vyjádření do pravomocného rozhodnutí soudu vzdát nechce.

Kalousek se podle policie zapletl do trestné činnosti dnes už neexistujícího autoservisu, který vedl dvojí účetnictví - jedno pro finanční úřad a druhé pro pojišťovny. Údajně tak vznikla škoda 50 miliónů korun. Kalousek se prý se servisem dohodl, že navýší fakturu za opravu vozu. To ale zastupitel odmítá. V případu figuruje několik desítek lidí.

Pražský primátor Bohuslav Svoboda uvedl, že pokud soud rozhodne o Kalouskově nevině, bude se moci zastupitel vrátit do funkce předsedy výboru.

Kalousek působí v pražském zastupitelstvu od podzimu 2010, ODS ho tehdy těsně před volbami dosadila na místo lídra jedné z kandidátek. Patří k zastáncům primátora Svobody.