O půl hodiny později byl pochod ukončen. Zhruba v polovině ho narušila jen skupina anarchistů. Tábory, které se dostaly do slovní potyčky, ale oddělil antikonfliktní tým.

Na pořádek a bezpečnost ve městě dohlížely stovky policistů. „V ulicích je zhruba 100 příslušníků Policie ČR a 100 strážníků ústecké městské policie. Připraveno je zhruba 300 policistů z pořádkových jednotek, policejní psovodi se psy a služební koně,“ informovala v průběhu Právo severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Video

Pochod demonstrantů na Šluknovsku. Zdroj: Právo/Karel Otcovský

Ze vzduchu monitoroval situaci ve městě policejní vrtulník s kamerou.

Policisté byli ve střehu od rána, kdy na příjezdových cestách do Ústí kontrolovali přijíždějící auta a zajišťovali předměty, které by mohly sloužit jako zbraň.

Protest i ve Varnsdorfu

Protest svolal do Ústí prostřednictvím Facebooku Milan Sůra, kterého jako obyvatele města štve postoj vedení radnice k "nepřizpůsobivým" spoluobčanům. „Chceme dotlačit město k tomu, aby začalo problémy soužití s nepřizpůsobivými řešit a přijalo stejně spravedlivou politiku jako například v Chomutově," přiblížil Sůra důvod shromáždění, které by podle něj mělo proběhnout bez projevů rasismu.

Video

Organizátor hovoří o protiromské demonstraci v Ústí nad Labem. Zdroj: Právo/Karel Otcovský

K demonstrantům postupně promluvili pořadatel akce Sůra, několik členů DSSS a organizátor akcí na Šluknovsku Lukáš Kohout.

Další demonstrace se očekávala v sobotu ve Varnsdorfu. Kolik lidí se zde ale sejde, si policie netroufla předběžně odhadnout, protože část místních avizovala, že pojede protestovat do Ústí.