Charterovým letem přiletělo z Řecka deset cestujících, z toho šest bylo zraněných, převážně na končetinách. Také dvanáctiletý syn Jany Hranické, Jan, musel v Řecku do nemocnice se zraněným kolenem. Z letadla jej museli vynést do minibusu na nosítkách. „Do školy nepůjdu, doufám, že se mi noha brzy zahojí. V řecké nemocnici se o nás hezky postarali,“ řekl chlapec.

Nikolas Mumulous, majitel ostravské cestovní kanceláře Nikolas Tours, která zájezd do Řecka pořádala, před minibusem Právu řekl, že nyní zraněné klienty rozvezou do nemocnic a lékaři rozhodnou o jejich další zdravotní péči.

FOTO: Denisa Telaříková, Právo

„V řeckých nemocnicích zůstávají ještě tři lidé. Dva jsou ve stabilizovaném stavu, třetí je na tom o něco hůře. Ale v pátek jsem hovořil s lékařem a prognóza je dobrá. Všichni jsou pojištěni, takže za dřívější návrat z dovolené budou odškodněni,“ líčil Mumulous a dodal, že ostatky tří zahynulých klientů převezou z Řecka během příštího týdne.

Při nehodě, která se stala ve středu 14. září odpoledne na řecké dálnici na trase Ioannina – Kozani, zahynuly na místě dvě ženy. Jeden muž pak po převozu do nemocnice. Autobus se právě vracel z návštěvy klášterů ve středním Řecku, když do něj zezadu narazil velký terénní vůz.