„Premiér už chudák nemá ani na kravatu, protože chodí v černém tričku od Vietnamců… No asi ne od Vietnamců, asi je značkové, ale premiér v tričku, to je naprostá katastrofa,“ postěžoval si v pondělí senátor. Podle Kubery byl minulý týden v pořadu ČT Události, komentáře patrný kontrast mezi premiérem a moderátorem Jakubem Železným „dokonale oblečeným, v kravatě“. Přitom i Nečas měl sako, ale Kuberovi to nestačilo.

„Kdyby ho zastavili někde na chalupě, tak tomu rozumím, ale když jde do pořadu, tak má být oblečený jako premiér. A já mu to při první příležitosti velmi vehementně sdělím,“ dodal senátor.

Za oblékání v minulosti své spolustraníky káral bývalý místopředseda Miroslav Macek. Například v roce 2005 na adresu tehdejšího Topolánkova týmu poznamenal: „Není na místě, aby vedení ODS vystupovalo na tiskovce v 'zemanovských' úborech − vytahaných tričkách, košilích se sežvýkanými límečky a při odchodu z tiskovky se pochechtávalo. Vzhledem k lidem, které by mělo a chtělo reprezentovat, je to nefér.“