"Komora nemůže proti němu vystoupit, protože na něj nebyla podána žádná stížnost," uvedla Vedralová. Připomněla, že komora se od jeho jednání distancovala.

V současnosti neznám žádného kolegu, který by kryl takového hajzla. Vždyť hází špínu na celý náš stavPředsedkyně revizní komise ČLK Jana Vedralová

Bartákovy činy jsou podle Vedralové rázu kriminálního, se zdravotní péčí nemají spojitost, nedopustil se totiž pochybení v péči a nebyl ani hrubý na pacienty. Jezdil jako podnikatel po světě a najímal si asistentky, nebyly to ani cesty na lékařské kongresy. Podle komorových řádů se má lékař chovat eticky v medicíně a vůči pacientům.

"Jak dát do paragrafu, že je to lidská zrůda. Jeho konání nemělo s medicínou nic společného," poznamenala Vedralová.

Lékaři Bartákovi se po výslechu přitížilo, je v nemocnici (Česká televize ČT24)

Je to podle ní podobné jako stížnost, kterou minulý týden poslal komoře občan, ať něco udělá s tím, že jeho soused, lékař, vysázel u plotu túje a ty stíní na jeho pozemek. Stejně tak komora neřeší, když lékař způsobí například autonehodu nebo týrá manželku, připomněla Vedralová.

Hospitalizaci na Bulovce má za účelovou

Odmítla spekulace, že by snad Bartáka kryli lékaři ve Fakultní nemocnici Bulovka, kde byl hospitalizován od neděle poté, co se po výslechu na policii zhroutil.

Byly to prostitutky, argumentuje Barták, který měl bít asistentky (Česká televize ČT24)

"V současnosti neznám žádného kolegu, který by kryl takového hajzla. Vždyť hází špínu na celý náš stav," řekla Vedralová, která neskrývá názor, že Bartákův pobyt v nemocnici je účelový. Lékaři podle ní Bartáka zodpovědně vyšetřili a výsledky doloží ve zdravotnické dokumentaci. Bartáka v úterý po poledni z Bulovky propustili, policie jej poté převezla k dalšímu výslechu a chystá se na něj uvalit vazbu. [celá zpráva]

Podle mluvčího ČLK Michala Sojky bude muset Barták zřejmě vysvětlit své jednání před disciplinární komisí komory. Jeho případ podle něj hrubě poškozuje dobrou pověst celého lékařského stavu. "Naši právníci už věc řeší. Zjišťují, jaký postup zvolit, aby s ním mohlo být zahájeno disciplinární řízení," řekl Sojka.