Podle mluvčího parku Pavla Pechouška chce park v nejbližších dnech dokončit asanaci podstatné části stromů označených pro zpracování. Celkem jich v lokalitě bylo označeno na 5000, ve všední dny se dřevařům při plném nasazení daří denně pokácet či nastojato oloupat na 350 kmenů.

Aktivisté podle mluvčího blokády Vratislava Vozníka stále brání kácení, které je podle nich nelegální. Už třetí den využívali taktiku, kdy ze základny v koruně stromů několik lezců spojilo lany dohromady i desítky kmenů.

"Organizaci ProRegenwald z Německa se přihlásilo 20 dobrovolníků, kteří se dopoledne přidali k našim dobrovolníkům a zapojili se do blokády. Měli by tu zůstat do neděle až pondělí," řekl Vozník.

Aktivisté se ráno pokusili v Modravě otevřít svůj informační stánek, zástupce obce ale požadoval, aby to nedělali. Aktivisté stánek sbalili, na místě ale i pak debatovali s místními lidmi, kteří nesouhlasí s protestem, a naopak podporují zásahy parku. "Ač na sebe občas mírně zvýšili hlas, obešla se informační akce bez konfliktu," dodal mluvčí blokády .

I v sobotu na místě zasahovala policie, situace ale nebyla tak vyhrocená jako v některých minulých dnech. Podle klatovské policejní mluvčí Dany Ladmanové bylo během prvního víkendového dnu na služebnu předvedeno pět lidí, nikdo z nich nebyl cizinec. Celkem už policisté předvedli kvůli přestupkům na obvodní oddělení kolem 170 aktivistů, kteří odmítali na výzvu opustit území označené pro těžbu.