„U Kristýny Kočí bylo vyhodnoceno velké množství atypických reakcí, a to jak ve smyslu nepravdivých odpovědí, tak ve smyslu aktivačních projevů,“ uvedla policie v žádosti o vydání Bárty Sněmovnou. Tyto aktivační projevy jsou buď lží, nebo ukázkou, že zpovídaný není zcela v pohodě.

„Znamená to, že přibývá rychlé aktivity v záznamu. Je to v důsledku rozrušení, zneklidnění. Nedá se však zcela rozlišit, zda ten člověk lže, či je jen ve stresu,“ vysvětlil psychiatr Ivan David.

Na hrudník a prsty mi připevnili senzory, které sledovaly napětí v mém těle. Kristýna Kočí

Není jasné, na jaké otázky Kočí odpovídala podle policistů nepravdivě.

Policie k testu na detektoru lži vyzvala jak Kočí, tak Bártu s Jaroslavem Škárkou, který je obviněn z braní úplatku. Jediná Kočí na detektor zatím šla. Bárta odmítl, protože to podle něj není důkaz. Škárka na detektor nechtěl, jelikož "toto vyšetření nelze považovat za objektivní", píše Blesk.

„Při výslechu se mě zeptali, zda jsem ochotna na detektor jít a potvrdit svou teorii. Říkám pravdu, takže jsem okamžitě souhlasila,“ řekla Kočí.

„Na hrudník a prsty mi připevnili senzory, které sledovaly napětí v mém těle. Navíc jsem mluvila do mikrofonu a sledovala mě kamera. V místnosti se mnou byla pouze lékařka, za zdí pak seděli další lidé, kteří sledovali můj hlas a mimiku,“ uvedla poslankyně, která byla vyloučena z VV poté, co podala na Bártu trestní oznámení právě kvůli uplácení.

Poslanecká sněmovna bude o vydání Bárty a Škárky nejspíš rozhodovat až v září, tedy na první řádné schůzi po prázdninách. Uvedl to v úterý šéf mandátového a imunitního výboru Jeroným Tejc (ČSSD). Podle něho je tento termín reálnější než případné hlasování na nejbližší mimořádné schůzi 12. července. [celá zpráva]