„V každém případě je prioritou VV při vyjednávání, aby Radek John pokračoval v započaté práci. Pokud se však nebudou umět znesvářené strany dohodnout, dosavadní vývoj událostí vylučuje, aby ministrem vnitra byl reprezentant ODS, nebo TOP 09. Také si myslím, že by těmito dvěma stranami, kterých se skandál také dotkl, neměl být nominován. Kdyby se rozetnul tento gordický uzel, vše ostatní se poskládá,“ řekl Právu.

Poslanci Petr Skokan, Kateřina Klasnová, Radek John a Vít Bárta přicházejí na jednání poslaneckého klubu Věcí veřejných.

Poslanci Petr Skokan, Kateřina Klasnová, Radek John a Vít Bárta

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Na dotaz, zda by takový člověk měl být nestranický odborník, odpověděl: „Jestli takový člověk existuje, je otázkou. Pokud ano, bude vysvobozením pro všechny.“

ODS po rozkolu uvnitř Věcí veřejných volá po odebrání rezortu vnitra této straně a poukazuje na její propojení s bezpečnostní agenturou ABL, již vlastnil neoficiální lídr VV Vít Bárta. Věci veřejné naproti tomu tvrdí, že ODS nesmí dostat post ministra vnitra, neboť by tak strana mohla ovlivňovat vyšetřování svých vlastních kauz.