„Shodli jsme se na tom, že toto schůzka, která byla první, tak rozhodně není schůzkou poslední,“ řekl na tiskové konferenci po jednání s občanskými demokraty šéf pražské ČSSD Petr Hulinský.

ODS a ČSSD nyní budou testovat, zda-li se najde možný programový průnik. To je podle Hulinského základní východisko. Porovnání programů dostali na starosti šéf klubu zastupitelů ODS Rudolf Blažek a zastupitel ČSSD Karel Březina.

„Pravděpodobně v pátek se zjistí, jak na tom vzájemně s programovými východisky jsme. Popřípadě jestli se najde průnik, tak budeme dále diskutovat o tom, jak by měla vypadat pražská radnice,“ řekl Hulinský.

Podle předsedy pražské ODS Borise Šťastného jsou stále otevřeny všechny tři možnosti koalice v Praze. Tedy TOP 09 s ODS, TOP 09 s ČSSD a ODS s ČSSD. „Stále zůstávají otevřeny všechny tři varianty možné koaliční spolupráce otevřeny,“ sdělil Šťastný. Pravděpodobnost vzniku dohody se soc. dem. je tak podle něj 33 procent.

Vítězná TOP 09 bude mít na pražské radnici 26 zastupitelů, druhá ODS rovných dvacet a ČSSD čtrnáct zastupitelů. Do zastupitelstva se ještě dostala KSČM, která bude mít tři zástupce.