S informacemi o Brožové, která měla za jedno vystoupení dostat od ČSSD 70 000 Kč, přišel Blesk a přímo bývalá mluvčí ČSSD Květa Kočová, které podle Paroubka zařídil v bulvárním deníku „flek“ právě Soukup.

„Má vytvořit zdání, že má nějaké důvěrné informace z prostředí vedení ČSSD. Žádné nemá. Podepisuje jen články, které prefabrikuje Soukupova Médea. Pánové Tvrdík a Havlíček se v záležitosti údajně přehnaných honorářů pro K. Brožovou vyjádřili za ČSSD jasně. Je to lež!“ píše Paroubek s tím, že o tom nepochybuje.

 

Je mi líto, že paranoia pana Paroubka dospěla až do takové fáze. Vždy jsme měli korektní vztahy, o to víc mě jeho nařčení mrzí.Květa Kočová, bývalá mluvčí ČSSD

 

Zároveň Soukupa varuje, že jeho žena ve své připravované knize věnuje mediálnímu magnátovi zvláštní kapitolu. „Souhlasím s mou ženou, veřejnost se musí dozvědět o praktikách tohoto pána,“ uzavírá Paroubek.

Soukup přitom v předvolební kampani s ČSSD spolupracoval a spojovacím článkem byla bývalá poslankyně za Stranu zelených Olga Zubová, která pomohla sesadit vládu Mirka Topolánka a která měla později navíc místo na kandidátce ČSSD. Soukup tuto političku sponzoroval.

Kočová Paroubkovo nařčení odmítá

Kočová ostře odmítla Paroubkovo obvinění, že v Blesku pracuje pro Soukupa. "Je mi líto, že paranoia pana Paroubka dospěla až do takové fáze. Vždy jsme měli korektní vztahy, o to víc mě jeho nařčení mrzí. Pracovala jsem jako novinářka osm let, takováto nařčení jednoznačně odmítám, Jsou na pokraji toho, abych zvážila právní kroky za pomluvu," sdělila v pátek Právu Kočová.

Upozornila v této souvislosti, že redaktorkou deníku Blesk se stala na základě transparentního výběrového řízení.