Kolem ohlášeného návratu bývalého kladenského primátora do komunální politiky koluje množství spekulací. Volf minulý týden vystoupil z ODS a objevily se zprávy o tom, že se chce ucházet o přízeň voličů na kandidátce jiné strany. [celá zpráva]

"Já možná nebudu kandidovat vůbec, anebo budu kandidovat, ale že bych šel do jiné politické strany, to určitě ne," uvedl Volf. Nabídky od ostatních stran prý odmítl. "S nikým nekomunikuji, nejsem v žádném spojení s žádnou politickou stranou," dodal.

TOP 09 chce nové lidi

Pokud jde o jeho vztah k TOP 09, zaujaly ho pouze některé věty z volebního programu této strany, týkající se placení regulačních poplatků u lékaře. Uvědomil si prý, že toto uskupení je pravicovější než současná ODS. Vstupovat však nikam nechce. "Není to o tom, že bych převlékl kabát a běžel do jiné politické strany," zdůraznil.

Havelka by Volfův případný zájem chápal jako osobní hledání pravicové alternativy k ODS.  "Nicméně bych rád předeslal, že jednou z myšlenek TOP 09 je dát prostor novým, schopným lidem, kteří nejsou vnitřně zatížení bývalým členstvím v jiných politických stranách a funkcích," poznamenal.