Vzhledem k očekávané podpoře Fischerovy vlády od pátečního jednání s premiérem a zástupci dalších parlamentních stran nic nečeká. "Fischerova vláda bude vládnout do května s blíže neurčeným mandátem, bude se opírat o blíže neurčenou podporu politických subjektů v Poslanecké sněmovně a bude vládnout podle programového prohlášení, které neprojde hlasováním o důvěře," prohlásil Topolánek.

ODS podle svého předsedy bude Fischerovu vládu podporovat v tom, co považuje za své priority a co chystala Topolánkova vláda. Obává se ale, že vláda bude řízena z Lidového domu přes ministry nominované ČSSD.

 

Jak Paroubek, tak Topolánek se stávají pro velké korporace přítěží. Protože velká koalice je pro velké korporace větší jistota, předvídatelné prostředí, klídeček, smrádečekMirek Topolánek

"Na personální obsazení vlády jsem přistoupil jen proto, že byla naplněna tehdejší dohodou moje priorita uspořádat předčasné volby v říjnu tohoto roku. V momentě, kdy ty volby nejsou, je to personální obsazení velkou přítěží a já to beru jako svou velkou prohru," uvedl Topolánek.

Působení ministrů, které nominovala ODS, se zastal, i jejich práci chtějí občanští demokraté nyní více sledovat.

ODS se podle Topolánka začala chystat na volby, vytvoří odborné pracovní týmy. Například ekonomický program bude mít na starosti Martin Kocourek, kterého Topolánek označil za "ekonomického guru".

Velká koalice je podle Topolánka pohodlná jistota

Topolánek je přesvědčen o tom, on i Jiří Paroubek že vadí "velkým hráčům byznysu i politiky, kteří tahají za nitky".

"Nejvíc tím, že vylučuji velkou koalici. Jak Paroubek, tak Topolánek se stávají pro velké korporace přítěží. Protože velká koalice je pro velké korporace větší jistota, předvídatelné prostředí, klídeček, smrádeček," řekl Topolánek.

Předseda ODS se podle rozhlasového webu pozastavil nad působením společnosti Sazka. "Sazka je podnik, který je nastaven špatně, který výstavbou té haly vyčerpává potenciál, který má být orientován na sport. Bez přefinancování do roku 2017 sport nedostane ze Sazky nic," uvedl Topolánek.

Pokud by bylo možné Sazce odebrat licenci, udělal by to. "Sazka je podnik, který se musí cítit ohrožen případným nástupem nějaké mé další vlády. Současný zákon o loteriích a jiných hrách vytváří strukturu, která mi nepřeje," dodal Topolánek.