Topolánek zdůraznil, že funkce premiéra je službou pro deset miliónů lidí, post předsedy Rady EU zahrnuje 500 miliónů občanů, neopomněl však dodat, že coby premiér měl větší výkonné pravomoci. Politika podle něj nemá být o emocích, ale o veřejné službě.

Premiér se zmínil i o tom, jak pád kabinetu poškodil české předsednictví. "Málokdo si u nás dovede představit, jakým způsobem nás pád vlády 24. 3. jako zemi poškodil. Pozice českého předsednictví jako leadra diskuze, moderátora a iniciátora celé ředy pozitivních kroků je tímto dnem jednoznačně omezena," posteskl si Topolánek s tím, že česká vyjednávací síla a reputace je pryč.

"Poškodili jsme navíc v očích velkých států schopnost podobných zemí jako je ČR zvládat krizové situace, sami jsme si vstřelili několik vlastních gólů. Je mi z toho smutno," uzavřel téma premiér, který za osobu odpovědnou za pád vlády označil "Jiřího Paroubka a některé další".

Svého nástupce Jana Fischera označil Topolánek za kompetentního premiéra a dodal, že je v případě potřeby připraven mu kdykoliv pomoci. 

V závěrečném slovu ke čtenářům Topolánek řekl, že mu podobné setkávání možná bude chybět. "Jak mě všichni znají, tak si určitě najdu příležitost, jak na tuto zkušenost navázat," naznačil premiér s tím, že co bude dál, se uvidí po volbách.