Odstupující premiér a šéf ODS Mirek Topolánek v pátek Právu řekl, že zatím pozvánku na lidovecký sjezd nedostal. Poznamenal ale, že dosud vždy na sjezd KDU-ČSL přijel. Doplnil, že vždy lidovcům na sjezdu říkal věty, které se jim moc nelíbily.

Prozradil, že tentokrát mohou být „ještě přísnější“, než minule. „Budu na sjezdu, pokud tam pojedu, lidovce chválit za spolupráci, dokud fungovala. Pravdou je, že dnes KDU-ČSL bojuje fakticky o parlamentní záchranu, nemyslím si ale, že k tomu volí v dané chvíli adekvátní prostředky. Chtěl bych jim spíše popřát, aby neudělali další chyby,“ řekl Právu Topolánek.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek uvedl: „Když budu pozván, tak to zvážím.“ Podobně se vyjádřil i šéf zelených Martin Bursík: „Podívám se na diář, a jestli to půjde, tak přijedu.“

Podle mluvčího Hradu Radima Ochvata se prezident vyjádří, až dostane pozvánku. Nicméně před sjezdem ČSSD přes svého mluvčího vzkázal: „Pan prezident jednoduše přijal pozvání nejsilnější opoziční strany. Kdyby ho pozvala KDU-ČSL, také by přijel na její sjezd."