"Obvodní soud pro Prahu 6 zamítl návrh Hlavního města Praha na nařízení předběžného opatření pojišťovnám UNIQA a ČPP o zadržení vyplacení pojistného plnění společnosti Incheba Praha,“ potvrdil v tiskové zprávě mluvčí Incheby Radovan Ježovič.

Informaci nepřímo potvrdil i pražský radní Milan Richter (ODS). "Tu informaci mám, ale ještě nám ji oficiálně neposlali ze soudu,“ řekl Právu. Podle jeho slov se poté, co město obdrží oficiální stanovisko budou záležitostí zabývat magistrátní právníci.

"Další kroky budeme teprve zvažovat, osobně předpokládám, že se zřejmě odvoláme k městskému soudu,“ řekl Právu Richter.

  

Poznamenal také, že město i nadále čeká, jak se Incheba postaví k aktuálnímu dodatku smlouvy, který by firmu zavázal k tomu, aby z pojistky uhradila obnovu levého křídla Průmyslového paláce. Dodatek formuloval magistrát, Inchebě v něm ukládá financování stavby a také to, jak má firma naložit s vyplacenou pojistkou.

V zásadě jde o to, že by firma zbylé peníze převedla na město, pokud by obnova paláce stála více, musela by Incheba zaplatit veškeré chybějící peníze. Incheba se k podpisu dodatku už několik měsíců nemá, stále ale tvrdí, že chce s městem spolupracovat.

"Incheba Praha finalizuje vlastní návrh dodatku k nájemní smlouvě s Hlavním městem a v nejbližších dnech ho předloží Magistrátu hlavního města Prahy,“ uvedl Ježovič.

FOTO: HZS Praha / Leoš Kučera