"Jenom politicky naprosto stupidní člověk by volil proti ČSSD," řekl Paroubek novinářům v sobotu večer v Lidovém domě, kdy ČSSD triumfálně vyhrála v krajských volbách. Odkazoval tím na druhé kolo senátních voleb, které se koná tento týden. V neděli, kdy byl hostem v Otázkách Václava Moravce na ČT, se pak nechtěl k tomuto výroku znát. "To se divím, že jsem něco takového řekl,“ prohlásil v televizi.

Ve středu, při projednávání nedůvěry vládě, ale Paroubek překvapil. Po projevu premiéra Mirka Topolánka (ODS), se totiž za svá slova o stupidních voličích veřejně, od řečnického pultíku v jednacím sále, omluvil. "Nebyla to slova hodná vítěze voleb,“ prohlásil předseda ČSSD.

ON-LINE REPORTÁŽ: Hlasování o nedůvěře vládě

A následovala výzva šéfa největší opoziční strany premiérovi Mirku Topolánkovi (ODS), zda by se také dokázal omluvit, a to za vládnutí v České republice.

Paroubek se po volbách již jednou omlouval. Po těch prohraných do sněmovny v roce 2006 se omluvil za svůj povolební emotivní projev, v němž uvedl, že vítězstvím ODS česká demokracie utrpěla porážku srovnatelnou s únorem roku 1948.