"Domnívám se, že tato vláda, která svoji důvěru opírá o hlasy přeběhlíků z jiných politických stran, je opravdu vládou slabou. Myslím si, že jediným správným řešením jsou předčasné volby, které umožní voličům znovu rozdat karty," napsal Raninec. Následně ale odmítl, že by chtěl rozbít vládu.

Raninec nepřipustil možnost, že by nikdo z tria Topolánek, Langer, Tluchoř nevěděl o aktivitách poslance Moravy, které po svém provalení kauzu rozpoutaly.

Poslanec zároveň odmítl sdělit bližší podrobnosti o údajném důkazu, který má o tom, že Jan Morava shromažďoval kompromitující materiály na politiky. Zopakoval pouze, že je připraven vypovídat před případnou sněmovní vyšetřovací komisí a důkaz jí předložit.

Svůj případný návrat do posleneckého klubu ODS podmínil Raninec vyšetřením celé kauzy. Domnívá se rovněž, že většina poslanců ODS se k jednání bývalého kolegy Moravy nechce příliš vyjadřovat z obav, že by dostali pomyslnou nálepku rebelů a propříště by nebyli zařazeni na kandidátky. Sám Raninec považuje za nereálné, aby se za současné situace sám ucházel o jakýkoliv vyšší post v ODS.