Jako první projel úsekem spoj, který z hlavního města vyjel po 17:00. Stejně tak i večerní spoje v 19:20 z Ostravy a 20:53 z Prahy. Řekl to Petr Šťáhlavný z tiskového odboru Českých drah.

Kritickým úsekem, kde se mezinárodní rychlík Comenius srazil s mostem a sedm lidí zemřelo, budou vlaky jezdit omezenou rychlostí. "Na dvou hlavních kolejích, po kterých jezdí i expresy, bude platit rychlost 50 kilometrů v hodině. Do kolejiště se po nehodě hodně zasahovalo a musíme počkat až se usadí," vysvětlila mluvčí Správy železniční dopravní cesty Anna Kodsysová.

Dodala, že tento stav by v úseku měl platit asi dva týdny. "Pokud vše bude v pořádku, rychlost zvýšíme na 120 kilometrů v hodině. Původní rychlost 140 kilometrů za hodinu by tam měla být povolena na přelomu října a listopadu," vysvětlila. V provozu je od dnešního dne ve Studénce všech pět kolejí.

Podle Šťáhlavského tak dnes končí některá dočasná opatření ve vlakovém provozu. "Soupravy nyní mohou jet s elektrickou lokomotivou, tím se u většiny spojů zrychlí provoz a minimalizují zpoždění, která byla v uplynulých dnech způsobena připojováním motorových lokomotiv a jejich nižší rychlostí," řekl.

Provoz na trati minulý týden v pátek zastavila srážka mezinárodního rychlíku Comenius se zříceným mostem. Ten na zakázku Moravskoslezského kraje opravovala společnost ODS - Dopravní stavby Ostrava. Policie ve středu zatkla a v pátek pak i z obecného ohrožení obvinila dva inženýry, kteří stavbu měli na starost.