"Nevedla jsem žádné jednání s ČSSD. A to za celou dobu, co jsem ve Sněmovně. Nevidím k tomu žádný důvod. Je pravdou, že jsem byla požádána o schůzku, které se zúčastnila (první místopředsedkyně SZ) Dana Kuchtová, Jiří Paroubek a další, odmítla jsem však," uvedla Jakubková.

Rozbíjet koalici se prý spolu se Zubovou rozhodně nesnaží. "Snažíme se jen neustupovat od vyjednaných priorit - v programovém prohlášení vlády a koaliční dohodě. Tyto dokumenty představují kompromis pro všechny koaliční strany. Jejich podepsání chápu jako podanou ruku a ta by měla platit," upřesnila.

Jakubková se Zubovou si stěžují na špatnou komunikaci uvnitř klubu. Chtějí mimo jiné, aby všechna jednání klubu byla otevřená vedení SZ a republikové radě a požadují respekt poslaneckého klubu k rozhodnutím stranických orgánů. Chtějí také, aby se v klubu hlasovalo konsenzem. Nyní budou o svých požadavcích týden jednat s předsedou Martinem Bursíkem.

Poslankyně popsala klub Strany zelených jako "zajímavou partu lidí ve složité situaci". "Doufám, že řešení nalezneme," podotkla.

Předsedkyně klubu Kateřina Jacques v pondělí odpoledne oznámila, že rezignuje na svůj post. Udělala to prý pro stabilitu strany i koalice. Jakubková se Zubovou tento krok ocenily, o podobné rozhodnutí jim ale nešlo. "Gesto Kateřiny Jacques bylo unáhlené a neřeší podstatu problému. Ale už se stalo a je třeba se se vzniklou situací vyrovnat," vysvětlila poslankyně.

Jakubková je vůči některým bodům prosazovaným vládou kritická. Stále například spolu se svými stranickými kolegy požaduje změny v poplatcích ve zdravotnictví, nesouhlasí také s radarem USA v ČR. "Stále platí, že se ještě nenašel důvod, který by mě přesvědčil o tom, že radarovou základnu v ČR potřebujeme. A předpokládám, že ani nenajde," uvedla.