Nejvyšší soud dostal od finančního úřadu čtyřicetimiliónovou sankci za chyby v investicích v letech 2003 až 2004. Ministr Pospíšil na Brožovou v prosinci podal kárnou žalobu. Ne za to, že pokutu soud dostal ale za to, jak Brožová k problému přistoupila. Ministerstvu o pokutě neřekla a žádala ministerstvo financí o její prominutí. Teprve, když jí úřad nevyhověl, chtěla po ministerstvu spravedlnosti navýšit rozpočet právě o výši pokuty.

Brožová v reakci na kárnou žalobu řekla, že krok je pouze Pospíšilovým útokem na její osobu. Ten to ale ve čtvrtek v Impulsu popřel. "Domnívám se, že kauza není tak razantní, abychom navrhovali odvolání doktorky Brožové," řekl Pospíšil.

Předsedkyně si stěžovala, že jí ministerstvo financí sankci nepromilo schválně, dělalo to prý jindy běžně. "Trošku mě mrzí, že doktorka Brožová v tomto případě mlží. Není pravda, že ve většině případů se tak postupovalo," řekl Pospíšil.

Spory s prezidentem

Brožová má za sebou už spory s prezidentem Václavem Klausem, který se ji v roce 2006 pokusil z čela soudu odvolat. Nelíbila se mu její práce. Ústavní soud nakonec dal Brožové za pravdu.

Klaus musel Ústavnímu soudu ustoupit i ve sporu o jmenování Jaroslava Bureše místopředsedou soudu.