Organizace sociální demokracie existovala v Novém Veselí 13 let. Informaci o jejím rozpuštění Novinkám potvrdil její předseda Miroslav Zita.

Zeman se minulý týden rozhodl s okamžitou platností ukončit členství v ČSSD, protože se údajně z několika nezávislých zdrojů dozvěděl, že trestní oznámení, které na něj bylo podáno v kauze Altner, inicioval předseda ČSSD Jiří Paroubek. [celá zpráva]

Ten rozhodně popřel, že by stál za trestním oznámením. Podle něj chtěl Zeman negativně ovlivnit sjezd strany. [celá zpráva]

Podle Zity zatím nikdo z bývalých členů ČSSD v Novém Veselí neuvedl, že by chtěl působit v jiné politické straně.

"Je to škoda. Byl to příliš unáhlený krok ze strany Miloše Zemana. Domnívám se, že to bude mít další dohru, a to pro obě strany sporu," zhodnotil zrušení místní organizace ČSSD v Novém Veselí sociálnědemokratický poslanec Karel Šplíchal.

Další poslanec Zdeněk Škromach reagoval takto: "Je vidět, že tato organizace byla až přiliš navázána na osobu Miloše Zemana. Rozpuštění bylo vlastním rozhodnutím členů v Novém Veselí a nelze proti němu nic namítat. Jen věřím, že to nebude příkladem pro další místní organizace."