V části smlouvy "Stavební úpravy předmětu nájmu" se píše, že když "nedojde k předchozímu písemnému schválení úprav pronajímatelem a úpravy budou provedeny, nájemce si je vědom své povinnosti odstranit je na vlastní náklad do stavu odsouhlaseného oběma smluvními stranami".

Paroubek tvrdí, že Krtička žádný písemný dokument nemá, protože jinak by ho zveřejnil.

ČSSD si podle Krtičky sama vybrala stavební firmu

"Jsou to všechno nesmysly, pan Paroubek si nevidí na špičku nosu," odpověděl Paroubkovi Krtička s tím, že na všechno má doklady. Jako příklad uvedl smlouvu o dlouhodobém pronájmu, různé dodatky a zápisy z jednání a schvalovací listiny.

Na konečnou fázi dostavby si podle něj soc. dem. sama vybrala stavební firmu a ještě jí složila akreditiv. Není proto podle Krtičky pravda, jak tvrdí Paroubek, že strana o ničem nevěděla.

Paroubek: oba pánové jsou k pláči

ČSSD vymáhá na Krtičkovi dlužné nájemné ve výši 1,3 miliónu korun s úroky, z kulturního domu Střelnice mu dala výpověď. Krtička naopak tvrdí, že je tento dluh vykonstruovaný a sám chce po ČSSD 8,9 miliónu korun za stavební úpravy.

V pondělí Krtičkův advokát Jaroslav Čapek představil svého klienta jako dalšího věřitele ČSSD, který by se připojil k návrhu na konkurz na majetek sociální demokracie. Krtička tak reagoval na výzvu advokáta Zdeňka Altnera, který na stranický majetek podal v lednu návrh na konkurz Městskému soudu v Praze. [celá zpráva]

Altner požaduje po ČSSD bezmála 20 miliard korun za to, že jí v roce 2000 vysoudil její pražské sídlo Lidový dům. Suma zahrnuje honorář, úroky a sankce. Soc. dem. ale tvrdí, že mu nic nedluží a že mu honorář zhruba 54 miliónů korun již zaplatila.

"Jestliže se opírá pan Altner o takového člověka, tak je to spíš k smíchu, než aby to bylo k pláči, ale oba dva ti pánové jsou k pláči," uvedl Paroubek. Připomněl, že na Krtičku chystá strana žalobu pro poškozování dobrého jména. [celá zpráva] "Pokud bude ve svých drzostech pokračovat, velmi pravděpodobně tu svoji právní činnost zintenzivníme," dodal šéf ČSSD.