Jihočeští silničáři v úterý varovali před namrzajícími vozovkami a náledím. Největší problémy hrozí řidičům na Prachaticku, Strakonicku a ve vyšších polohách Šumavy. Opatrnou jízdu však doporučují správci silnic i motoristům na Jindřichohradecku a Písecku, kde se místy vyskytuje mlha.

Na východočeských silnicích řidiči se řidiči s typicky zimním počasím nesetkávají. Podle údajů silničářů PardubickéhoKrálovéhradeckého kraje je sníh velkou výjimkou. Místy se však tvoří náledí.

"V horské oblasti Orlických hor na udržovaných vozovkách leží slabá vrstva ujetého sněhu krytá inertním posypem. Místy se vyskytuje spadlá námraza ze stromů," hlásí silničáři z Rychnovska. Nebezpečné místní námrazy mohou vznikat také na Trutnovsku. Řidiči by si měli dávat pozor i v nižších polohách. Podle informací Správy a údržby silnic Pardubického kraje se může místy objevit náledí na Chrudimsku a Hlinecku.

Silnice v PlzeňskémKarlovarském kraji v noci na úterý opět místy namrzaly. Při teplotách okolo čtyř stupňů pod nulou na silnicích mrzla mlha a místy i dešťové přeháňky. Stejně tak v Karlovarském kraji silničáři upozorňují na možnost vzniku náledí z mrznoucího mrholení. Silnice jsou sice sjízdné, ale řidiči by měli jezdit velmi opatrně, protože možnost vzniku námrazy nebo náledí trvá téměř na celém území Karlovarského i Plzeňského kraje.

Před akutním nebezpečím námrazy a náledí na celém území republiky v pondělí varovali meteorologové. [celá zpráva] Náledí bylo už v pondělí příčinou několika nehod.  [celá zpráva]