Průtahy při sestavování vlády vadí určitě 52 procentům respondentů. Dalším asi 27 procentům vadí "spíše". Zdlouhavá vyjednávání o kabinetu naopak nevadí asi 20 procentům občanů. Nespokojenost projevovali voliči z celého politického spektra.

Téměř 40 procent lidí se domnívá, že by povolební krizi mohly ukončit předčasné volby. O opaku je přesvědčeno asi 30 procent občanů. Pro předčasné volby byli především příznivci ODS, lidovců a neparlamentních politických stran.

Zavedení lichého počtu poslanců v dolní komoře parlamentu by přivítalo více než 70 procent respondentů. S tímto opatřením se ztotožňovali sympatizanti všech politických stran i nerozhodnutí voliči. Proti bylo zhruba deset procent lidí.

Průzkum Medianu se uskutečnil v posledních dvou týdnech, zúčastnilo se ho 700 lidí. Statistická odchylka v průzkumu činí tři procenta.

Se změnou nynějšího poměrného volebního systému na většinový by podle průzkumu souhlasilo téměř 40 procent lidí, proti by bylo asi 16 procent. Zbytek dotázaných uvedl, že rozdílu mezi oběma volebními modely nerozumí nebo je to nezajímá.