Hlavní obsah

Nohy toho také hodně prozradí

5. 9. 2005, 14:12

První dojem určitě ovlivňuje i celkový vzhled osoby. Když se podíváte na některé detaily, například ruce a nehty, nohy a nehty, hebkou pleť nebo upravený účes, svůj první dojem poopravíte buď k lepšímu nebo k horšímu. Co když se v létě podíváte do otevřených sandálů na nohy? I nohy toho dokáží o svém majiteli hodně prozradit.

Článek

Být upravený od hlavy až k patě znamená být kulturní, civilizovaný člověk s určitým estetickým cítěním. Péče o nohy a chodidla je všude ve světě zcela běžnou službou. My Češi stále lačníme po něčem zahraničním. Takže není divu, že i u nás se začíná nabízet suchá pedikúra, medicinální pedikúra nebo lázeňská péče o nohy.

Wellness pedikúra je příjemně prožitá péče o nohy. Dopřejte svým nohám, které vás nosí celý život, také trochu luxusu. V Americe se tato služba provádí na komfortních křeslech, která jsou malým technickým zázrakem. Elektricky polohovatelná opěrná i sedací část a masážní opěradlo. Zabudovaná pedikúrní vana navíc nabízí bublinkovou masáž nohou.

Pedikúra je péče o nohy, která vede k oddálení problémů s nimi ve stáří. Za každých okolností budou vypadat vaše nohy dobře a nebudete se bát někde zout.

Až dvě třetiny lidské populace trpí problémy na nohách. Pokud nejsme už od raného věku vedeni ke správné péči o nohy, těžko si na ně najdeme čas v dospělosti. U dětí je třeba sledovat vhodnou obuv, aby byla dostatečně prostorná, vzdušná a praktická. Pokud už malé děti začínají se sportem nebo pro svou zájmovou činnost potřebují speciální obuv, je vhodné sledovat i změny na nohou. V tomto případě se doporučuje docházet k odborníkovi, který sleduje průběžně stav chodidel.

Ideální nohy

Lýtka žen by měla být depilovaná, bez chloupků, kůže na nich by měla být jemná, hebká. Jejich chodidla by měla být růžová a nehty zastřiženy pokud možno do stejného tvaru. Zdravé nehty jsou lesklé, takže pro tento dojem stačí nehty přelakovat alespoň jednou vrstvou bezbarvého laku. Nohy žen ale ve skutečnosti vypadají hůře a jsou vystaveny působení různých onemocnění, například žilní nedostatečnost - křečové žíly. Na nohou žen se objevují prasklé paty, otlaky a kuří oka, která jsou většinou následkem nošení módní obuvi.

Muži mají pevnější kůži, větší chodidla a jejich obuv nepodléhá tak drasticky módním trendům. Muži si více potrpí na své pohodlí. Nehty mají tvrdší a často si je příliš zastřihávají, tím se zvyšuje riziko zarůstání nehtů. Mužům se často potí nohy. Tím je jejich kůže měkčí a pružnější. Vlhká kůže ale poskytuje živnou půdu bakteriím a houbám. Kvašením kůže vzniká nepříjemný zápach.

Materiál převzat z publikace: Manikúra a pedikúra, Patricia Herrera a kolektiv, 2. vydání. Vydalo nakladatelství Maxdorf

Reklama

Související témata:

Související články

Ruce jsou nástrojem komunikace

8. 8. 2005, 16:35

Ruce jsou stejně jako pokožka obličeje vystaveny přímému působení vnějších vlivů. Především povětrnostním podmínkám, agresivním chemickým přípravkům...

Výhody a nevýhody umělých nehtů

30. 8. 2005, 15:30

Většina žen není spokojena s kvalitou svých vlastních nehtů. Hledají zázračné kosmetické přípravky, které by jim pomohly k vysněným krásným nehtům. Ty,...

Výběr článků