Hlavní obsah

Zajímá vás, jaký je ideální počet sexuálních partnerů? Možná budete překvapeni

3. 7. 2021, 12:19
Novinky, das

Přestože sexuologové nemají jasno, kolik sexuálních partnerů je optimální, nejnovější průzkum britské seznamky pro zadané IllicitEncounters.com ukázal, že pro většinu žen i mužů je tímto číslem magická třináctka. Právě toto číslo podle dotázaných poukazuje na to, zda je dotyčný dostatečně zkušený, dobrodružný a otevřený novinkám.

Foto: Profimedia.cz

Muži u počtů svých sexuálních partnerek často nasazují, ženy naopak podhodnocují.

Článek

Ideální počet sexuálních partnerů ale nemusí mít s realitou mnoho společného. Jak ukázal průzkum v České republice, vedený profesorem Petrem Weisem, muži mají v průměru 9,4 partnerek a ženy 5,3 partnerů, přičemž samotní sexuologové upozorňují, že i tato čísla je zapotřebí brát s určitým nadhledem, protože zatímco mnozí muži u počtů svých sexuálních partnerek nasazují, ženy naopak podhodnocují.

Děje se tak i z důvodu, že zatímco muže s vysokým počtem partnerek společnost mnohdy adoruje, ženy naopak sráží a považuje je za promiskuitní.

Sexuologové více sexuálních partnerů podporují

Z odborného hlediska je podle sexuologa Jaroslava Zvěřiny určitě vhodné, aby se mladí lidé na počátku svých sexuálních partnerských aktivit nespokojovali s jediným partnerem a jedinou partnerkou.

Často vzpomínáte na sex s ex či máte erotické sny? Váš aktuální vztah postrádá vášeň

Vztahy a sex

I podle něj je velmi důležité, aby měli mladí lidé různá srovnání, zároveň ale dodává, že ani velký počet sexuálních partnerů nemusí znamenat velkou zkušenost, zvlášť pokud vztahy promiskuitních lidí bývají náhodné, chvilkové a povrchní.

„Je známo, že tito lidé často přeceňují význam svých sexuálních zkušeností,” dodává Zvěřina pro Právo.

Kolik sexuálních partnerů je příliš? 

Podle britského průzkumu je za vysoké číslo považováno 18 a více sexuálních partnerů. Podle dotazovaných se již jedná o varovný signál, který dává najevo promiskuitní chování dotyčného.

Vysoké číslo sexuálních partnerů přitom více odrazuje muže, zatímco nízký počet zase ženy.

„Zkušení muži jsou sexu s pannou nakloněni více než zkušené dámy tomu, aby zaučovaly panice,“ prozrazuje Adam Durčák z Ruzovyslon.cz.

Emoční nestálost aneb Když se člověk často zamilovává

Vztahy a sex

Muži jsou ale v tomhle směru zvídavější. Většinou proto, že jsou oproti ženám více soutěživí a rádi si udělají přehled o bývalé konkurenci.

Mnoho lidí ale počty sexuálních partnerů svých protějšků vůbec netouží znát. Pro část z nich to není vůbec důležité, pro další je to ochrana před případnými pocity, které v nich odpověď může vzbudit.

Anketa

Je pro vás důležité znát počet předchozích sexuálních partnerů/partnerek u protějšku?
Ano, já se tím také netajím
11,4 %
Ano, chci vědět, zda nejsem jen další čárkou v seznamu
4,6 %
Ano, mám v tomhle směru velké nároky
2,5 %
Ano, ale pokud mi to neřekne, dokážu se přes to přenést
9,5 %
Ne, nezajímá mě to
44,9 %
Ne, lepší nevědět
16,8 %
Ne, o ničem to nevypovídá
10,3 %
Celkem hlasovalo 32289 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Související články

Co ovlivňuje naše sklony k promiskuitě

20. 6. 2020, 13:24

„Vyspala jsem se s asi čtyřiceti chlapy, než jsem našla toho pravého,“ tvrdila třicetiletá Marcela na jednom z ženských webů. Jako kdyby chtěla naplnit motto...

Výběr článků