Hlavní obsah

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Erotické vzdechy, šepoty a výkřiky

23. 7. 2016, 18:02
Právo, Jaroslav Zvěřina

Slavný francouzský hit „Je t’aime… moi non plus“, který je plný erotických vzdechů, boural kdysi hitparády. V řadě zemí ho však zároveň zakazovali jako nepřijatelně nemravný. Pravdou ale je, že zatímco se někteří lidé projevují při sexu docela hlasitě, jiní naopak téměř nehlesnou.

Foto: Profimedia.cz

Při milování se hlasitě projevují spíše ženy.

Článek

Jedinou zvukovou kulisou jejich milování pak může být vrzající postel. Všechno je to otázka povahy nebo i studu. Některé jedince však dokážou vzdechy a výkřiky parádně rozdivočit. Na většinu žen navíc působí velice eroticky, když jim partner šeptá při sexu něco vášnivého.

V přírodě to bývá trochu jinak. Při rozmnožování se hlučně projevují hlavně ta zvířata, která se nemusejí bát nebezpečných dravců. Tedy třeba sloni, lvi nebo tygři. Naopak potichu jsou například malé myšky a veverky. I když pro myši to tak úplně neplatí. Vyluzují prý při sexu pískot na ultrazvukové frekvenci, který většina jejich nepřátel, včetně lidí, nedokáže vnímat.

Pokud jde o lidi, často se při souložení projevují hlasitěji ženy. Z řady důvodů. Dávají tím najevo své vzrušení, případně orgasmus. Ať už skutečný, nebo předstíraný. Zvuky se obvykle snaží udělat radost svému partnerovi.

Zvuky při souloži mají podle všeho partnerský význam. Dokládá to i skutečnost, že jen malá část mužů a žen se hlučněji projevuje při masturbaci. Přítomnost toho druhého se zdá být důležitým podnětem.

Co všechno může ovlivňovat hlasitost

Na hlasitost souloží prý mělo vliv také bydlení v panelácích, kde se spousta lidí musela držet proti své vůli zkrátka. Všechno tam bylo mnohem víc slyšet než ve zděných bytovkách a činžácích. Řada těchto lidí se proto těšila, jak si o víkendu vyjedou na chatu a tam si sex konečně pořádně užijí.

Vzpomínám si také na scénu z jednoho filmu, ve které důstojník pozval na ubikaci prostitutku. V pokoji s nedostatečnou zvukovou izolací s ní napodoboval zvuky doprovázející soulož. A to tak věrohodně, že kamarády výmluvně přesvědčil o tom, jaký je neuvěřitelný kanec.

Jednou jsme řešili v poradně problém manželů. Muž si stěžoval, že manželka přestala při souloži vyluzovat erotické vzdechy a výkřiky. Promluvili jsme si s ní a vysvětlení bylo prosté. Muž ztloustl tak, že v klasické misionářské poloze svou drobnou paní téměř zalehl. Byla ráda, že dýchá, a na vzdechy nebo výkřiky jí už nezbyl žádný prostor. Vše nakonec vyřešili jednoduše. Při souloži si vyměnili pozice. A jejich manželská erotika se vrátila do spolehlivě fungujících kolejí.

Erotické zvuky vzrušují také fetišisty. Tito sexuální devianti z čeledi slídičů často netouží jen po tom, aby spatřili milence při činu, ale chtějí je také slyšet. Využívají k tomu i odposlech včetně štěnic. Jde ale obvykle o záznamy stereotypní. Vyznačují se rytmickými vzdechy a jekoty. Většinou je ukončí vítězný orgastický jásot, po kterém následuje spokojené ticho.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků