Hlavní obsah

Pět zakázaných frází, které byste neměla říkat při sexu

24. 8. 2022, 10:34

Během sexuálního styku si nehlídáme slovník a leckdy vyslovíme větu, které následně litujeme. Podle sexuální terapeutky Casey Tannerové existuje nejméně pět nebezpečných frází, kvůli kterým se může sex proměnit v nepříjemnou záležitost plnou studu nebo trapnosti.

Foto: Profimedia.cz

I během vášnivého okamžiku je dobré si dávat pozor na to, co říkáte.

Článek

Myslela jste si, že během sexu můžete říct téměř vše? Chyba lávky! I během vášnivého okamžiku byste si měla dávat pozor na slova, která říkáte. Stejného názoru je také sexuální terapeutka Casey Tannerová, která doporučuje, abyste se vyhnula těmto pěti větám.

1. „Nikdy“ a „vždy“

„Nikdy mě při sexu nelíbáš. Vždycky myslíš jenom na sebe. Nikdy nezkoušíme nové polohy…“ V posteli, stejně jako při hádce, máme tendenci generalizovat a říkat věty, které obsahují slovíčka jako „nikdy“ a vždy“.

Pravdou ale zůstává, že naše hodnocení situace je téměř vždy přehnané a působí útočně. „Není divu, že tato slova podněcují k obraně. Partner se následně snaží přijít na to, kdy udělal to, co podle vás nikdy neudělal,“ vysvětluje Casey Tannerová a dodává, že ve vteřině se vaše diskuze může proměnit v nepříjemnou hádku.

Podle terapeutky je mnohem chytřejší, když svému partnerovi nabídnete konkrétní zpětnou vazbu. Pouhé vyslovení toho, co partner vždycky dělá nebo nedělá, váš sexuální zážitek nikam neposune. I proto svému partnerovi navrhněte řešení, jak vás lépe uspokojit nebo čeho se má vyvarovat.

Překvapivé drobnosti, které zlepší váš sexuální život

2. Pozor na názvy intimních partií

Dříve či později se s partnerem dostanete do bodu, kdy si v posteli budete nejen otevřeně sdělovat své tužby, ale také začnete nazývat intimní partie speciálními názvy.

Ano, pokud s partnerem žijete mnoho let, zřejmě tušíte, zda mu bude vadit, když penis přirovnáte k názvu roztomilého zvířátka nebo pro něj vymyslíte speciální přezdívku. Problém ale může nastat v momentě, kdy jste s partnerem krátce. „Pojmenovávat intimní partie zvířecími jmény je něco, co někteří lidé milují a jiní nenávidí,“ varuje sexuální terapeutka pro Well and Good.

3. Rozhovor o antikoncepci musí proběhnout před sexem

Možná čekáte, až partner vytáhne kondom ze šuplíku, možná je vám trapné říct, že bez kondomu nebo jiné ochrany nebudete s partnerem souložit. Ať tak či onak, rozhovor o antikoncepčních pomůckách by za každých okolností měl proběhnout před sexem.

„Nečekejte na to, že partner během návalu vášně bude přemýšlet o antikoncepci. Za obecné pravidlo považujeme to, že se rozhovory o antikoncepci mají odehrávat před sexuálním aktem. Jedině tak bude spokojenost na obou stranách,“ vysvětluje Tannerová.

4. Žádné cucfleky

Tentokrát uděláme výjimku a řekneme si, co byste během sexu naopak vyslovit měla! Vždy, opakujeme vždy, se ujistěte, že můžete partnerovi udělat cucflek.

„Nemůžete vědět, jaké má partner zkušenosti s cucfleky, a stejně tak nevíte, co má v plánu zítra nebo pozítří,“ říká sexuální terapeutka. Pokud během soulože chcete na partnerově těle zanechat vášnivou stopu, ujistěte se, že s tímto krokem souhlasí.

Jak rozhodně nevylepšovat sexuální život aneb Když se snaha míjí účinkem

5. Nedávejte najevo znechucení

V současné době už neexistují žádná tabu ohledně sexu, a tak se může snadno stát, že váš partner začne provádět věci, které vám nejsou po chuti. V takový moment se vyhněte jakémukoliv projevu znechucení a raději partnerovi na rovinu řekněte, že tento styl vám nevyhovuje nebo se vám jeho chování nelíbí.

„Nesuďte svého partnera a neříkejte mu, co je a co není normální během sexu. Místo toho mu sdělte, co od sexu očekáváte vy a co se vám osobně nelíbí,“ doplňuje sexuální terapeutka.

Může se vám hodit na Firmy.cz: Sexuologické ordinace a pracoviště

Reklama

Související témata:

Výběr článků