Hlavní obsah

Nejluxusnější rouška bude stát přes 33 milionů korun

11. 8. 2020, 13:29
Novinky, lin

Izraelská klenotnická společnost Yvel pracuje na nejdražší roušce na světě. Měla by být vyrobena z 18karátového bílého zlata a po dokončení obsahovat celkem 3600 bílých a černých diamantů a špičkový filtr N99. Její cena bude 1,5 milionu dolarů, v přepočtu tedy více než 33 milionů korun.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Nejdražší rouška na světě posázená diamanty vyjde v přepočtu na 33 milionů korunVideo: AP

 
Článek

Poptávku po roušce zadal čínský obchodník žijící v USA s podmínkou, že bude dokončena do konce roku 2020 a bude nejluxusnějším výrobkem svého druhu.

„Za peníze se sice nedá koupit všechno, ale pokud chcete opravdu luxusní výrobek, který přitáhne pozornost, a navíc plní ochranu před nemocí covid-19, myslím, že jsme ti praví a majitel bude spokojený,“ uvedl pro agenturu AP designér a majitel společnosti Isaac Levy z Jeruzaléma.

Při navrhování takto luxusního výrobku jde ovšem praktičnost stranou. Majitel se tak bude muset smířit s faktem, že rouška bude poměrně těžká. Má vážit zhruba 270 gramů.

„Sám bych v takové masce nechtěl chodit, ale pro krásu se musí trpět,“ dodává Levy.

Reklama

Související články

Místo, kde diamanty získávají svoji tvář

3. 12. 2019, 10:05

Place Vandôme je pařížským místem, kde na vás dýchne historie. Pod dohledem Napoleona, který na náměstí shlíží z Vendômského sloupu, se tu procházejí jak...

Výběr článků