Šmicer opět v sestavě Liverpoolu, Jarošík se uvedl gólem

LONDÝN

Povzbuzeni triumfem v Ligovém poháru po finálovém vítězství nad Manchesterem United porazili fotbalisté Liverpoolu v sobotní dohrávce anglické ligy Bolton 2:0 a posunuli se v tabulce na šesté místo. V Rusku se zase divákům poprvé představila nová akvizice CSKA Moskva Jiří Jarošík. Bývalý sparťan vstřelil gól ve finále tamního Superpoháru.

A to je jen jedna z mnoha...

Reprezentační záložník Jarošík se trefil ve 41. minutě utkání s městským rivalem Lokomotivem. Jeho vedoucí branka dlouho živila naději CSKA na zisk trofeje. Ovšem sedm minut před koncem řádné hrací doby vyrovnal Ruslan Pimenov a šlo se do prodloužení. V něm se nepodařilo rozvlnit síť ani jednoho týmu. V následné penaltové loterii pak byli úspěšnější exekutoři Lokomotivu, rozhodující zářez si připsal Oleg Pašinin.

Výsledek: Lokomotiv Moskva - CSKA Moskva 1:1, na penalty 4:3 (83. Pimenov - 41. Jarošík).

ANGLIE - 29. kolo

V Anglii dostal opět herní příležitost Vladimír Šmicer, který se v týdnu blýskl brankou a gólovou přihrávkou v utkání rezervního týmu. Také v souboji s Boltonem si nepočínal špatně, pět minut před přestávkou mohl dokonce otevřít skóre, ale finský brankář Jussi Jääskeläinen jeho ránu zneškodnil. Trefovali se ale jiní, Senegalec Hadji Diouf a anglický forvard Michael Owen. Šmicera vystřídal v 57. minutě Bruno Cheyrou, Milan Baroš zůstal na lavičce.

Svěřenci trenéra Gérarda Houlliera vyhráli teprve potřetí z uplynulých sedmnácti ligových zápasů. Na vedoucí Arsenal již ztrácejí propastných sedmnáct bodů.

Výsledek: Liverpool - Bolton 2:0 (44. Diouf, 67. Owen).