První nasazený Hewitt skončil na French Open v třetím kole

PAŘÍŽ

Australský tenista Lleyton Hewitt vypadl na French Open v 3. kole. První nasazený hráč nestačil na pařížské antuce na Tommyho Robreda, přestože vedl už 2:0 na sety. Španělskému soupeři podlehl po třech hodinách a 24 minutách 6:4, 6:1, 3:6, 2:6, 3:6.

Hewitt přitom po dvou prohraných sadách vstoupil do rozhodujícího pátého setu lépe. Ujal se vedení 2:0, pak ale své podání nepotvrdil a soupeř vyrovnal. V sedmé hře Australan znovu ztratil servis a svůj osud zpečetil při dalším podání, které také neudržel.

"Porazit světovou jedničku takovýmto způsobem, to je to nejlepší, co si dokážu představit," radoval se bezprostředně po utkání Robredo, jenž vítězstvím vyrovnal svůj nejlepší výsledek v areálu Rolanda Garrose; v roce 2001 rovněž prošel do 4. kola. O postup do čtvrtfinále se Španěl utká s vítězem duelu mezi bývalým trojnásobným šampionem Gustavem Kuertenem z Brazílie a Argentincem Gastonem Gaudiem, který museli rozhodčí kvůli tmě v třetím setu přerušit.

Hewitt: Ubral jsem plyn

"Jen jsem trochu ubral plyn," popsal Hewitt, proč přišel o nadějné vedení. "V pátém setu jsem měl spoustu šancí, ale rozhodující míčky jsem nezahrál dost dobře," uznal Australan, jenž soupeři při brejkbolech v poslední sadě dvakrát situaci usnadnil dvojchybami. French Open je pro Hewitta nejtěžším grandslamovým turnajem. "Myslím, že až se budu ohlížet zpátky, nebudu už tolik zklamaný. Brzy se přes to dostanu a znovu udeřím," věří Australan, jenž v Paříži nejdále došel v roce 2001, kdy hrál čtvrtfinále.

Třetí pětisetový maraton za sebou absolvoval obhájce titulu Albert Costa. V dnešním utkání 3. kola otočil utkání s Nicolasem Lapenttim, s nímž prohrával už 0:2 na sety, a za čtyři hodiny a 41 minut zvítězil 4:6, 4:6, 6:3, 6:4 a 6:4. O postup do čtvrtfinále se Španěl utká s domácím Arnaudem Clémentem.

Favoritky nepřipustily žádné překvapení

Tenistky v sobotu v pařížském areálu Rolanda Garrose neztrácely na kurtech čas. Favorizované hráčky nepřipustily žádná překvapení a své zápasy většinou ukončily po hodině hry. Kim Clijstersová, Jennifer Capriatiová a Venus Williamsová povolily svým soupeřkám uhrát shodně jen tři gamy.

Lindsay Davenportová hrála s Nathalií Dechyovou vyrovnanější partii, v druhém setu jí ale komplikovalo pohyb po dvorci zranění nohy. Šestá nasazená Američanka se na kurtu nechala ošetřit a zápas dotáhla k vítězství 6:3, 7:5. "Trápí mě to už asi měsíc, je to zanícený nerv v noze," vysvětlila Davenportová, jež předchozí dva ročníky French Open zmeškala kvůli zraněnému kolenu. "Vystřeluje to do prstů. Některé dny to je dobré, a jindy ne. Doktor ale věří, že se to přes noc zase uklidní," neobávala se problémů v utkání o postup do čtvrtfinále.

Výsledky
MUŽI
Dvouhra - 3. kolo:
Robredo (28-Šp.) - Hewitt (1-Austr.) 4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:3, Ferrero (3-Šp.) - Henman (25-Brit.) 4:6, 6:2, 6:4, 6:2, Costa (9- Šp.) - N. Lapentti (Ekv.) 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4, Gonzalez (19- Chile) - Schalken (12-Niz.) 7:6 (7:4), 6:3, 3:1 skreč, Mantilla (20-Šp.) - Vicente (Šp.) 7:6 (7:3), 6:3, 6:3, Nieminen (30-Fin.) - Hanescu (Rum.) 6:7 (1:7), 6:4, 6:2, 3:6, 6:3, Clément (32-Fr.) - Coutelot (Fr.) 6:4, 6:3, 6:2, Kuerten (15-Braz.) - Gaudio (21- Arg.) 7:6 (7:1), 7:5, 3:3, přerušeno pro tmu.
Čtyřhra - 2. kolo:
Paes, Rikl (5-Ind./ČR) - Leach, MacPhie (USA) 3:6, 6:2, 6:1, Čermák, Friedl (14-ČR) - Bowen, Fisher (USA/Austr.) 6:4, 6:4, Arnold, Hood (Arg.) - Cibulec, Vízner (13-ČR) 1:6, 6:3, 6:4.
ŽENY
Clijstersová (2-Belg.) - Suarezová (30-Arg.) 6:2, 6:1, V. Williamsová (3-USA) - Farinaová-Eliaová (26-It.) 6:1, 6:2, Davenportová (6-USA) - Dechyová (25-Fr.) 6:3, 7:5, Capriatiová (7-USA) - Vakulenková (Ukr.) 6:1, 6:2, Malejevová (15-Bul.) - Grandeová (It.) 6:3, 2:6, 6:3, Zvonarevová (22-Rus.) - Sanchezová-Lorenzová (Šp.) 6:3, 6:4, Martinezová (24-Šp.) - Pisniková (Slovin.) 6:3, 6:3, Petrovová (Rus.) - Irvinová (USA) 6:1, 6:1.
Kuzněcovová, Navrátilová (6-Rus./USA) - Židkovová, Morigamiová (Rus./Jap.) 3:6, 7:6 (8:6), přerušeno pro tmu.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Chládková, Damm (ČR) - Mijagiová, Rodriguez (Jap./Arg.) 6:2, 6:2, Pistolesiová, Friedl (Izr./ČR) - Husárová, Cibulec (6-SR/ČR) 6:1 skreč, Blacková, W. Black (4-Zimb.) - Križanová, Čermák (Slovin./ČR) 6:4, 3:6, 6:1, Petrovová, Haarhuis (Rus./Niz.) - Gagliardiová, Suk (Švýc./ČR) 6:1, 7:5.