Pittsburgh na Letce zase nestačil

NEW YORK

Brankář hokejistů Philadelphie Roman Čechmánek vychytal v sobotním utkání NHL proti Pittsburghu nulu, když cestu za jeho záda nenašla ani jedna z dvaceti střel a hlavně jeho zásluhou Flyers vyhráli 3:0. Philadelphie porazila Pittsburgh na domácím ledě už po šesté za sebou.

Český gólman se navíc zařadil mezi legendy Flyers. Devatenáctý zápas s čistým kontem jej dostal na druhé místo v historických tabulkách klubu, které dosud okupoval Ron Hextall.

"Tenkrát to bylo jiné. Když Hexy chytal, tak padalo hodně gólů. Dnes se daleko větší důraz klade na obranu, tím pádem je daleko těžší skórovat," pravil skromně český brankář. Před Čechmánkem stojí jen Rich Parent, ale jeho 50 zápasů s čistým kontem asi jen tak nedosáhne.

Gólman Flyers odehrál třetí utkání v pěti dnech. Předtím však zmeškal čtyři zápasy kvůli problémům s třísly. "Cítím se dobře, nemám žádné problémy. Na druhou stranu, neměl jsem moc zákroků, a tak to byl celkem pohodový zápas, " zhodnotil pennsylvánské derby Čechmánek.

Pittsburghu se ve Philadelphii vůbec nedaří. V posledních dvaceti zápasech devatenáctkrát prohrál. "Kluci se snažili, ale musíme střílet góly, což se nám dnes nepodařilo. Navíc máme jenom deset útočníků a hráči byli unavení, zvlášť při fyzicky náročném stylu, jaký hraje Philadelphie," vypočítával důvody prohry trenér Pittsburghu Rick Kehoe.

Turek Čechmánka nenapodobil

Další český gólman Roman Turek z Calgary neměl v sobotu šťastný den. Z šestadvaceti střel pustil šest a umožnil Geoff Sandersonovi a Andrew Casselsovi z Columbusu zažít utkání snů. Spoluhráči Davida Výborného se výrazně podíleli na porážce Calgary 6:4.

Sanderson vstřelil čtyři branky a na jednu nahrál, zatímco Casselsova statistika byla přesně opačná. Třetí člen elitního útoku Blue Jackets David Výborný zaznamenal pouze dvě asistence, stejně jako obránce Jaroslav Špaček.

Sanderson se roli oslavovaného střelce hodně bránil. "Turek mi dvakrát srazil puk přímo na hokejku a já to dával do prázdné branky. Další dva góly přišly po skvělých nahrávkách Casselse. Prostě jsem stál v pravý čas na správném místě," tvrdil po zápase Sanderson.

Hull si vystřílel kontrakt

Další ostrostřelec Brett Hull sice nedosáhl čtyřgólové mety, ale tři trefy v síti St. Louis a vítězství 6:2 udrželo Rudá Křídla v boji o konferenční titul. Hull zároveň překonal počet gólů, které musel dosáhnout, aby mu vedení Detroitu prodloužilo smlouvu o jeden rok. Kontrakt byl sice uzavřen již ve čtvrtek, ale osmatřicetiletý útočník neponechal nic v náhodě a v sedmi dnech vstřelil druhý hattrick.

"Byl to dobrý zápas pro oba týmy a Brett nám pomohl. Hrál výborně, my jsme přidali obranu a vzadu nás držel Manny Legace," zhodnotil zápas obránce Chris Chelios.

Do zápasu poprvé naskočil kapitán St. Louis Chris Pronger, který kvůli zranění kolena a zápěstí vynechal skoro celou sezónu. Pronger dokonce jednou skóroval, ale zároveň byl u pěti inkasovaných gólů. "Necítím bolesti ani v koleni ani v zápěstí, ale ještě to není ono. První třetina nebyla zrovna dobrá, ale z chyb se poučím a budu na sobě dál pracovat," předsevzal si kanadský obránce St. Louis.

Konec rozhodnutého duelu se vůbec neodehrával v klidu. V posledních deseti minutách rozdal rozhodčí 243 trestných minut a v závěrečné minutě bylo za hromadnou bitku vyloučeno 13 hráčů do konce utkání.

5. St. Louis +78419622238:20497
6. Minnesota +784010127190:17091