Malysz opět doskočil nejdál

LAHTI

Skokan na lyžích Adam Malysz je po dvojnásobném triumfu na mistrovství světa k neudržení. Na můstku K-116 ve finském Lahti opět skákal nejdál a v průběžném hodnocení Světového poháru zvýšil svůj náskok před Němcem Hannawaldem na 48 bodů. Český skokan Jakub Janda obsadil 16. místo.

Malysz se do vedení dostal po prvním kole skokem na značku 122 m, v druhém se ještě zlepšil na 128 metrů. Druhý Matti Hautamäki, který prvním pokusem doletěl na značku 119,5 metru, předvedl v druhém kole nejdelší skok dne a Malyszův výkon ještě o půl metru překonal.

Také Janda se v druhém kole výrazně zlepšil. Po prvním pokusu byl za skok dlouhý 105,5 metru sedmnáctý, zlepšením o 11 metrů se v celkovém pořadí o jedno místo posunul. Druhý český zástupce na startu Jan Matura obsadil v prvním kole výkonem 92,5 metru 46. místo a nepostoupil.