Lakers vyřídili nejlepší celek NBA

NEW YORK

Basketbalisté Los Angeles stále nemají jistotu play off, vypjatou atmosféru utkání s vedoucím celkem Západní konference a nejlepším týmem ligy vůbec Dallasem zvládli ale na výbornou. Pod taktovkou Shaquilla O'Neala, který zaznamenal 31 bodů a 17 doskoků, porazili Mavericks na jejich palubovce 100:89.

Krásné a hluboké údolí Vlčího dolu se strmými, hustě zarostlými stráněmi.

Ve 48. vzájemném měření sil od roku 1991 zvítězili Lakers po třiačtyřicáté. O'Neal po utkání zářil: "Z naší strany to byl naprosto perfektní výkon. Když hrajeme jako dnes, můžeme se směle postavit komukoli." Kobe Brynat, který přispěl k porážce Mavericks 19 body a 8 doskoky, doplnil: "Šli jsme do zápasu s jediným cílem - porazit Dallas. To se nám nakonec podařilo, na celém mužstvu byla vidět obrovská touha po vítězství."

Washington opět prohrál

Šance Washingtonu na play off se opět ztenčily. Po středeční prohře se Sacramentem podlehli Wizards i Atlantě 89:91 a na poslední postupové místo ve Východní konferenci ztrácejí stále tři zápasy. Michael Jordan zaznamenal v obrovském boji 22 bodů a 14 doskoků, své letošní maximum. Washington dotahoval v poslední čtvrtině ztrátu a několik vteřin před koncem spěl zápas do prodloužení. Koš Shareefa Abdur-Rahima rozhodl se závěrečnou sirénou o těsném vítězství Hawks.

4. Portland +462862,2
5. Minnesota +472961,8