Lakers v poslední sekundě vyhráli ztracený zápas

NEW YORK

Basketbalisté Los Angeles Lakers prohrávali na palubovce Memphisu v úvodu čtvrté čtvrtiny o 23 bodů, přesto nakonec dokázali po koši Kobeho Bryanta v poslední sekundě zvítězit 102:101. Triumf jim přinesl posun v tabulce Západní konference na šesté místo, o něž se dělí s Utahem, který prohrál po prodloužení doma s New Yorkem 92:94.

Bryant se musel celý zápas vyrovnávat s těsnou obranou Shana Battiera a za tři čtvrtiny nastřílel jen jedenáct bodů. V závěrečné jich dal 10, poslední dva se zvukem klaksonu právě přes Battiera.

"Prostě jen předvedl super střelu. Házím to za hlavu, odvedli jsme dobrý výkon a 47 minut a 58 sekund jsme byli lepší," řekl Battier. Nejlepším hráčem zápasu byl s 33 body a 19 doskoky Bryantův kolega Shaquille O'Neal.

Iverson měl špatný den, Sixers prohráli

O jediný bod vyhrálo i Sacramento v Bostonu, konečný výsledek 93:92 stanovil Chris Webber trojkou čtyři sekundy před koncem. Pro ústřední postavu týmu to byla teprve pátá úspěšná trojka v sezoně a povedla se mu jen krátce poté, co neproměnil dvě šestky. "Nevím o tom, že bych někdy rozhodl trojkou zápas. Vím ale, že jsem to chtěl jednou dokázat. A když jsem promrhal ty šestky, musel jsem zkusit trojku," bral dramatickou koncovku s nadhledem.

Webber vstřelil 27 bodů a přidal 11 doskoků. Smutným hrdinou byl domácí Paul Pierce, který dal 40 bodů, ale potenciální vítězná střela s klaksonem síťkou nepropadla.

Detroit doma nepotvrdil pozici lídra Východní konference a prohrál s Indianou 92:98. Houston využil špatný den Allena Iversona z Philadelphie (8 bodů) a na jeho palubovce si připsal důležité vítězství 88:76, které jej udrželo na devátém místě Západu v bezprostředním kontaktu s osmým Phoenixem. Na Východě si osmou pozici upevnilo Milwaukee, vítězstvím 95:93 nad Clevelandem znovu vzdálilo postupový sen Washingtonu s Michaelem Jordanem.

Welsch stihl dva body

Tým Golden State prohrál doma vysoko 100:122 s Portlandem a Jiří Welsch stihl během dvou minut na palubovce dát dva body.

Ještě výrazněji zvítězilo San Antonio v Torontu, debakl 98:124 byl navíc v pořadí 1107. prohrou pro trenéra Lennyho Wilkense, což je nový rekord NBA. Zápas nedohrál Tim Duncan obhajující trofej pro nejužitečnějšího hráče. Zranění kotníku jej nepustilo do druhého poločasu. "Není úplně fit, ale bude v pořádku," vysvětlil trenér Gregg Popovich, že klíčového hráče spíš šetřil.