Eliáš rozhodl o výhře New Jersey nad Torontem

– WASHINGTON

Hokejisté New Jersey porazili v pátečním utkání severoamerické NHL Toronto 2:0 především díky českému útočníkovi Patriku Eliášovi, který byl u obou branek domácích. Druhou vstřelil sám a u první si připsal asistenci. Jeho přihrávky využil ke své premiérové trefě v sezoně Slovák Jiří Bicek.

Medvědí nevěsta

K výhře Ďáblů výrazně přispěl také brankář Corey Schwab, který v domácí kleci teprve počtvrté v sezoně nahradil Martina Brodeura. A dařilo se mu skvěle, když chytil všech 17 střel Maple Leafs. Přesto Schwab na více než na roli náhradníka nemyslí. "Všichni v týmu vědí, jak to je. A já sám s tím nemám žádný problém. Martin je jedním z nejlepších gólmanů v lize, takže proč by ho trenér nevyužíval tak často, jak to jen je možné," řekl spokojený Schwab po utkání, v němž vychytal svoje páté čisté konto v NHL.

Straka se znovu trefil

Po debaklu v Ottawě nastoupila Atlanta na domácím stadionu proti Pittsburghu a opět neuspěla. Thrashers tentokrát v brance s Pasim Nurminenem prohráli s Tučňáky 1:4 a jen díky většímu počtu výher jsou v NHL na předposledním místě před Buffalem. K výhře hostů přispěl svou jedenáctou trefou v sezoně Martin Straka, na jediný gól domácích pak nahrál František Kaberle. "Na ledě bylo jasně vidět, že my jsme byli týmem, který hrál den předtím a až pozdě večer cestoval, zatímco oni tu na nás klidně čekali," postěžoval si na nabitý program svého mužstva generální manažer a prozatímní kouč Atlanty Don Waddell.

Jágrův Washington v čele divize

Washington sice pouze remizoval s Columbusem 2:2, ale zisk bodu jej katapultoval na první místo Severovýchodní divize a díky pozici divizního lídra i na třetí místo celé Východní konference. Capitals mají sice stejně bodů jako Tampa Bay, ale díky většímu počtu výher jsou nyní před Blesky. První gól zápasu dal domácí Sergej Gončar, jenže Blue Jackets dokázali skóre otočit. Nejprve v oslabení srovnali a chvíli před koncem prostředního dějství šli do vedení. Střelu Rostislava Klesly totiž vrátil za záda brankáře Sebastiena Charpentiera David Výborný. A tak musel po přihrávce Jaromíra Jágra znovu zaúřadovat Gončar, který svou druhou trefou večera vybojoval domácím alespoň bod. "I jeden bod je důležitý, každý se může v závěru soutěže hodit. Proto bychom se měli snažit hrát pořád stejně. Bod získaný dnes je totiž stejně potřeba jako bod vybojovaný v dubnu," komentoval Gončar fakt, že Washington získal jeden bod ve třech z uplynulých čtyř utkání.

Ostrované se chytli

Hráči New Yorku Islanders porazili v utkání velmi bohatém na branky Boston 8:4 a po špatném startu do sezony mají na svém kontě poprvé více výher než porážek. Čtvrtým hattrickem své kariéry v NHL a ještě jednou asistencí se na úspěchu domácích podílel Mark Parrish. Dvě asistence přidal jeho spoluhráč Roman Hamrlík a jednou nahrál i Radek Martínek. V dresu poražených Bruins podruhé v sezoně skóroval Michal Grošek a nováček Ivan Huml si připsal asistenci. "Byl to velmi zábavný zápas pro fanoušky, ale noční můra pro gólmany," řekl brankář vítězů Chris Osgood.

Statistika

Buffalo-Carolina 6:3

Třetiny: 1:1, 2:2, 3:0. Branky: 2. a 50. Dumont, 32. a 58. Šatan, 28. C. Brown, 48. Barnes (Kotalík) 9. Brind'Amour, 25. Battaglia, 33. O'Neill. Diváci: 13 757.

New York Islanders-Boston 8:4

Třetiny: 4:2, 3:1, 1:1 3., 13. a 40. Parrish, 2. a 44. J. Blake (na druhou Hamrlík), 20. Scatchard (Hamrlík), 27. Jašin, 28. Weinhandl (Martínek) 12. a 32. G. Murray, 17. Stümpel (Huml), 45. Grošek. Diváci: 15 032.

Washington-Columbus 2:2 po prodl.

Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0. 8. a 51. Gončar (na druhou Jágr) 18. Whitney, 39. Výborný (Klesla). Diváci: 14 602.

New Jersey-Toronto 2:0

Třetiny 0:0, 1:0, 1:0. 29. Bicek (Eliáš), 59. Eliáš. Diváci: 14 224.

Atlanta-Pittsburgh 1:4

Třetiny 1:0, 0:1, 0:3. 16. M. Savard (F. Kaberle) 25. Straka, 43. McKenna, 46. Tarnström, 60. Donovan. Diváci: 14 177.

Detroit-Phoenix 1:4

Třetiny 0:1, 1:1, 0:2. 37. Avery - 5. Abid, 39. Nagy, 46. M. Johnson (Nagy), 59. Langkow (Nagy). Diváci: 20 058.

Anaheim-Philadelphia 0:1

(0:1, 0:0, 0:0).13. Primeau. Diváci: 14 420.