Hlavní obsah

Zemřel britský chlapec, kterého proti vůli rodičů odpojili od přístrojů

28. 4. 2018, 9:49

Nevyléčitelně nemocný britský chlapec Alfie Evans, který byl po vleklé soudní bitvě odpojen od přístrojů, v sobotu brzy ráno zemřel. Informovala o tom britská média s odvoláním na chlapcovy rodiče. Za zachování života 23měsíčního batolete se přimlouval i papež František.

Foto: Profimedia.cz

Alfie Evans v nemocnici

Článek

Papež se minulý týden setkal s otcem malého chlapce. Itálie chlapci v pondělí udělila italské občanství, jeho rodiče ho chtěli nechat do této země převézt kvůli další léčbě, soud to ale zamítl.

„Můj gladiátor odložil svůj štít a ve 2:30 získal křídla,” napsal na Facebooku chlapcův otec Tom Evans. „Miluji tě, chlapče můj,” dodal. „Jsme zdrcení. Děkujeme všem za podporu,” uvedla na sociální síti Alfieho matka Kate Jamesová.

Chlapec byl v „polovegetativním stavu” - trpěl degenerativním neurologickým onemocněním, které lékaři nedokázali přesně určit. Při životě jej udržovaly přístroje, od nichž byl v pondělí večer odpojen.

Jeho osud a dlouhé soudní bitvy sledovala média po celém světě. Rodiče chtěli nechat své dítě převézt do Itálie, kde jeho léčbu nabídla vatikánská dětská nemocnice Bambino Gesù. Britský soud nicméně potvrdil stanovisko nemocnice v Liverpoolu, že „není v nejlepším zájmu Alfieho pokračovat v léčbě, ani jej za tímto účelem přepravovat do zahraničí”.

Tribunál v rozsudku zohlednil lékařský posudek, podle něhož Alfie Evans nemá šanci na uzdravení a jeho další umělé udržování při životě by bylo „bezcitné, nefér a nelidské“. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Výběr článků