Hlavní obsah

Výpadek proudu na letišti v Amsterodamu ovlivnil i lety do Prahy

29. 4. 2018, 10:18 • Aktualizováno 29. 4. 2018, 10:33

Asi na 90 minut zablokovaly v neděli nad ránem nizozemské úřady dopravu na amsterodamské letiště Schiphol poté, co areál zasáhl rozsáhlý výpadek proudu. Dodávky elektřiny na jednom z nejrušnějších evropských letišť se už podařilo obnovit, potíže ale budou mít dopad na provoz po zbytek dne. Vedly i ke zrušení dopoledních spojů s Prahou.

Foto: Yves Herman, Reuters

Mezinárodní letiště Schiphol v Amsterdamu

Článek

Silnice i železniční tratě vedoucí k letišti byly uzavřeny přibližně od 5:00 do 6:30, napsala agentura Reuters. Výpadek bude mít podle mluvčího Schipholu Jacco Bartelse „vážné důsledky pro lety během dne”. Letiště už na Twitteru oznámilo, že omezuje počet příletů, řada odletů má zpoždění, nebo byly zrušeny.

Mluvčí pražského letiště Václava Havla Marika Janoušková informovala, že kvůli problémům na Schipholu byly zrušeny dva páry dopoledních letů mezi Prahou a Amsterodamem. Později upřesnila, že podle jejích informací byl provoz v Amsterodamu obnoven, a proto se rušení dalších spojů nečeká.

Schiphol je po londýnském Heathrow a pařížském letišti Charlese de Gaullea třetím nejrušnějším letištěm v Evropě co do počtu odbavených pasažérů. V listopadu jej postihly technické potíže, kvůli nimž nabraly desítky letů zpoždění a další byly zrušeny. Mluvčí řízení letového provozu tehdy vyloučila, že by výpadek způsobil kybernetický útok.

Příčiny nedělních problémů už vyšetřuje společnost Tennet, která spravuje nizozemské rozvodné sítě elektřiny.

Reklama

Výběr článků