Hlavní obsah

Ve Švýcarsku vykolejily téměř současně dva vlaky, na místě jsou zranění

31. 3. 2023, 19:49

Ve Švýcarsku v pátek odpoledne vykolejily téměř současně dva regionální vlaky při dvou různých nehodách. Obě se odehrály severně od švýcarského hlavního města Bernu a byly od sebe vzdáleny jen několik desítek kilometrů.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

První nehoda se stala v obci Lüscherz, kde vykolejil osobní vlak. Nehoda se stala kolem 16:30. Na místě jsou zranění, ale jejich počet zatím není upřesněn, píše server deníku Blick.

Vlak směřoval do města Biel, které se nachází poblíž švýcarské metropole Bern. Vlak vykolejil kvůli silnému větru. Potvrdila to i železniční společnost na svých webových stránkách. Části Švýcarska zasáhla tlaková níže Mathis.

Krátce před 19:00 se všichni cestující dostali z vlaku a nyní se ho snaží hasiči vyprostit. Provoz na trati je až do odvolání uzavřen.

Další vykolejení vlaku, tentokrát nákladního, se stalo v obci Büren zum Hof v kantonu Bern.

Oznámení o nehodě policie dostala v 16:50. Také zde jsou zranění a minimálně u jednoho člověka jsou poranění velmi vážná, píše Blicks odvoláním na informace policie. Snímky zveřejněné v médiích ukazují, že se vlak převrátil na bok.

„Na místě je nespočet hasičských vozů, policie, sanitek a několik vrtulníků,“ řekl deníku jeden z očitých svědků. Obě silnice podél železničních tratí jsou uzavřeny.

Švýcarské dráhy vypravily nejdelší osobní vlak na světě

Koktejl

Reklama

Související témata:

Výběr článků