Hlavní obsah

V Indii se zřítil most, šest lidí zemřelo, desítky dalších smetla voda

1:07
1:07

Poslechněte si tento článek

Ve městě Puné v indickém státě Maháráštra se zřítil starý železný most, při nehodě zemřelo šest lidí, 25 bylo smeteno vodou a dalších 32 utrpělo zranění. Na mostě se v době incidentu nacházelo mnoho turistů, informuje list Hindustan Times.

Foto: Reuters

Ilustrační foto

Článek

Starý železný most přes řeku Indrayani se zřítil v neděli kolem 15:30 místního času (11:00 SELČ). Agentura Reuters s odvoláním na web CNN News18 píše o šesti obětích, místní média však uvádějí pouze dva mrtvé.

Maharáštrský politik Sunil Shelke pro Hindustan Times uvedl, že most je starý 30 let a v době nehody se na něm nacházelo kolem 100 lidí. Ihned po zřícení byly zahájeny záchranné práce, které stále probíhají.

Podle policie je namístě obava, že pod troskami mohou být uvězněny další desítky lidí. Zdůraznila, že je nutné během období monzunů dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat bezpečnostní pravidla nejen při návštěvě turistických míst.

Příčina nehody zatím není známa.

Související témata:

Výběr článků

Načítám