Hlavní obsah

V Indii zadrželi 14 osob podezřelých z upálení a znásilnění šestnáctileté dívky

5. 5. 2018, 13:30

Policie v indickém státě Džharkhand v sobotu zatkla 14 lidí, které podezírá, že znásilnili a pak upálili šestnáctiletou dívku. Jde o další útok v zemi, která se i přes zpřísnění zákonů potýká s velkým počtem násilných činů namířených proti ženám, připomněla agentura AP.

Foto: Rupak De Chowdhuri, Reuters

Demonstrace za zpřísnění trestů za znásilňování v indické Kalkatě

Článek

Zástupce místních úřadů státu Džharkhand na východě země uvedl, že obvinění ve čtvrtek dívku unesli ze svatby, kde byla jako host. Někteří ji pak prý znásilnili. Druhý den dostali za čin pokutu 50 000 rupií (necelých 16 000 Kč). V reakci na to zbili několik členů dívčiny rodiny a když dívku našli samotnou doma, upálili ji. Policie prý stále pátrá po hlavním podezřelém.

Indií, kde násilí vůči ženám bylo dlouhodobě zamlčováno, v posledních letech otřásla řada sexuálně motivovaných útoků. V roce 2012 řadu lidí pobouřil případ, kdy šestice mužů znásilnila studentku v autobuse projíždějícím Dillí. Od té doby vláda sice zpřísnila tresty za znásilnění na 20 let, pokud je oběť dospělá, nicméně brutální sexuální útoky jsou stále časté, uvedla AP.

V reakci na nedávné znásilnění a vraždy mladých dívek a jiné útoky na děti vláda minulý měsíc schválila trest smrti za znásilnění dítěte mladšího 12 let.

Reklama

Výběr článků