Hlavní obsah

Tajfun zabil na Filipínách 150 lidí

1. 12. 2006, 7:40 – MANILA

Nejméně 146 obětí si vyžádal na Filipínách tajfun Durian, který souostroví zasáhl ve čtvrtek. Dalších 75 lidí je pohřešováno. Většina lidí zahynula pod bahnem, silné deště doprovázející tajfun způsobily sesuvy půdy.

Článek

Nejvíce postiženy jsou vesnice pod sopkou Mayon, která leží 320 kilometrů jižně od Manily. Vrstvy bahna a kamení pohřbily tři vesnice. U města Legazpi bahno zavalilo vesnici Daraga. Podle místních záchranářů Cedrica Daepa zahynulo 17 až 20 lidí.  Silně postiženy byly ještě vesnice Busay a Santo Domingo. Zasaženo bylo dalších pět vesnic.

Richard Gordon z Červeného kříže řekl, že ve třech nejhůř postižených oblastech přišlo o život nejmíň 146 osob, dalších 75 lidí se pohřešuje.

Tajfun přinesl větry o rychlosti až 225 kilometrů za hodinu. Na mnoha místech přerušil dodávky elektřiny i lodní dopravu. V Manile byla odvolána školní výuka a mnoho lidí se přesunulo z pobřeží do výše položených míst. tajfun postihl na 14 000 lidí.

Je to čtvrtá ze silných bouří, které na Filipínách udeřily v minulých čtyřech měsících. V pátek  poněkud zeslábla a z ostrova Mindoro míří nad Jihočínské moře.

Podle předpovědí udeří na Filipínách do konce roku ještě jeden tajfun. Zářijová bouře Xangsane si v centru a na severu Filipín vyžádala 213 obětí. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Související články

Nad Filipínami se přehnal ničivý tajfun

28. 9. 2006, 17:43

Nejméně deset obětí si vyžádal tajfun Xangsane, který přinesl do centrálních oblastí Filipín ničivé záplavy a v hlavním městě Manile přerušil provoz...

Výběr článků