Článek
Přední představitel ásámské lesní správy Gunadeep Das uvedl, že tygr zemřel následkem bodných ran, nikoliv střelných. Podle něj se za účelem zabití zvířete shromáždilo „přibližně tisíc lidí“ a někteří z nich jej napadli s mačetami. Jeho tělo se později podařilo získat, informuje BBC.
Další z představitelů správy Sonali Ghosh médiím sdělil, že není jasné, odkud tygr pocházel. Podle dosavadních zpráv byl ale zabit asi 20 kilometrů od přírodního parku Kaziranga.
Místní zákonodárce Mrinal Saikia zabití tygra odsoudil v příspěvku na sociální síti X, ve kterém také sdílel video mrtvého zvířete, kterému chybí část hlavy, kůže a nohou. Pravost sdíleného videa ovšem nebylo možné nezávisle ověřit. „Toto je velmi bolestivý čin. Země není jen pro lidi, ale i pro zvířata,“ napsal v příspěvku Saikai.
Podle posledních dat ásámské lesní správy se populace tygrů ve státě od roku 2006, kdy jich tam bylo sedmdesát, do roku 2019 zvýšila na 190. Zprávy o tygrech zabitých vesničany jsou v Ásámu i tak časté. To i přesto, že tygři jsou v rámci indického zákona chránění a za jejich lov či obchod s částmi jejich těl hrozí přísné tresty.