Hlavní obsah

Nigérie tvrdí, že na letišti v Abuji odhalila špionážní buňku Boko Haram

29. 8. 2015, 13:08

Špionážní buňku na mezinárodním letišti v nigerijské metropoli Abuja, kterou údajně řídí islamisté z radikální skupiny Boko Haram, odhalily tamní úřady. Členové buňky měli vyhledávat cíle pro útoky, oznámila to v sobotu nigerijská státní bezpečnostní agentura DSS.

Foto: Joe Penney, Reuters

Ilustrační foto: Vojáci nigerijské armády

Článek

Špionážní skupina byla podle prohlášení agentury odhalena v pondělí a DSS spolupracuje s letištními úřady na tom, aby se zabránilo jakémukoliv útoku.

Podle tiskové agentury Reuters agentura DSS v prohlášení upřesnila, že zatkla 14letého chlapce, který přiznal, že dostal instrukce slídit na letišti. Zajímat se měl o bezpečnostní procedury, včetně prohlídek cestujících a opatření provázejících nástup do letadla. Získané poznatky měl předávat dál.

Muže, který chlapce řídil, se ale podle mluvčího DSS zatím nepodařilo identifikovat a zajistit.

Nigerijský prezident Muhammadu Buhari v předvolební kampani slíbil, že se vypořádá s radikální skupinou Boko Haram, která má od roku 2009 na svědomí životy asi 15 000 lidí. Od prezidentova nástupu do úřadu koncem května ale islamisté z Boko Haram podle bilance Reuters zabili při pumových útocích a střelbě více než 700 lidí. V polovině srpna dal Buhari armádě tři měsíce na likvidaci této radikální skupiny.

Reklama

Související témata:

Výběr článků