Článek
Premiérka večer sdělila, že začala v celé metropoli i jinde platit mimořádná bezpečnostní opatření, která umožňují uplatňovat zákazy vycházení, budovat kontrolní stanoviště, omezovat pohyb demonstrantů a rychle zasáhnout, pokud se demonstrace vymknou. Zatím ale policie nezasáhla ani proti demonstrantům okupujícím ministerstva, i když kvůli tomu premiéra už povolala speciální síly.
„Vláda žádá obyvatele, aby se nepřidávali k nelegálním demonstracím a respektovali zákon,” uvedla Šinavatrová v krátkém televizním prohlášení. Premiérka již před televizním vystoupením zdůraznila, že odstoupit odmítá: „Nemám v úmyslu rezignovat ani rozpustit parlament. Přestože čelíme jistým problémům, kabinet může dál fungovat,” dodala. Kritizovala také obsazení ministerstva financí s tím, že tento krok může poškodit důvěru investorů i turistický průmysl v zemi.

Thajští demonstranti u jedné z vládních budov
Protivládní demonstrace, které začaly v menší míře minulý měsíc, vyvolal návrh zákona o politické amnestii. Zákon by mohl dovolit návrat do vlasti bratrovi premiérky, magnátovi Tchaksinu Šinavatrovi, který stál v čele země, než byl svržen při puči a utekl, aby unikl stíhání za korupci. Šinavatrové opozice vytýká, že jde jen bratrovi na ruku a že ve skutečnosti řídí zemi z Dubaje on.
Zatím největší protestní akce se uskutečnila v neděli, kdy se podle národní bezpečnostní rady demonstrací zúčastnilo na 180 000 nespokojenců.

Demonstrantka dává květinu thajskému policistovi.
Dnes se více než 30 000 lidí vydalo ke 13 různým úředním budovám, včetně vládních budov, policejního velitelství a redakcí státních televizních kanálů. Protestující Thajci přesvědčovali úředníky i policisty, aby se k nim přidali.
Ministerstvo financí se stalo terčem, protože podle opozice zneužívá rozpočet země.