Článek
O tři hodiny později následovala Sydney, kde se až 1,5 miliónu lidí shromáždilo podél nábřeží, aby odtud sledovali tradiční velkolepý 12minutový ohňostroj osvětlující i slavnou budovu opery a most Harbour Bridge. Ohňostroj "tropického stylu" podle agentury AP vytvářel pyrotechnické efekty znázorňující zlaté a stříbrné palmy.

Oslavy Nového roku v Sydney (1. ledna 2015)
Vítání Nového roku na východní polokouli provázely pozoruhodné ohňostroje i v Hongkongu a Tokiu, ale oslavy poznamenalo neštěstí v Šanghaji. [celá zpráva]

Oslavy nového roku v Hongkongu (1. ledna 2015)
Naopak v Indonésii byly oslavy příchodu Nového roku zdrženlivé kvůli havárii letounu společnosti AirAsia a katastrofálním sesuvům půdy na Jávě. Některá města se rozhodla oslavy zrušit nebo omezit.
BEZ KOMENTÁŘE: Ohňostroj v DubajiVideo: Reuters
Peking slavil příchod roku 2015 v olympijském parku a oslavy se nesly ve znamení kandidatury čínské metropole na pořádání zimní olympiády v roce 2022.

Oslavy příchodu nového roku v japonské Yokohamě (1. ledna 2015)
V Japonsku o půlnoci 108krát, s odkazem na posvátné číslo buddhismu, odbily chrámové zvony. V celé zemi rozzářily oblohu ohňostroje. Milióny lidí zamířily do chrámů, aby se modlily za zdraví a štěstí. V Tokiu tisíce lidí vypustily balónky nesoucí novoroční přání.

Lidé vypouští balónky při oslavě Nového roku v Tokiu (1. ledna 2015).
Evropa zahájila novoroční oslavy v Moskvě, kde ohňostroj ozářil chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí. Pro Litvu příchod Nového roku znamenal i přechod k euru jako 19. země, zatímco sousední Lotyšsko se ujalo předsednictví Evropské unie.

Oslavy Nového roku v Moskvě před chrámem Vasila Blaženého na Rudém náměstí (1. ledna 2015).
První minuty roku 2015 odstartoval v Bratislavě téměř sedmiminutový ohňostroj, odpálený z lodi uprostřed Dunaje a provázený hymnou Evropské unie. Podívanou sledovaly tisíce lidí, organizátoři počítali s účastí více než 30 tisíc návštěvníků.
V Paříži hotové moře lidí zaplavilo třídu Champs-Elysées.

Ohňostroj v Paříži na Champs Elysees Avenue (1. ledna 2015)
BEZ KOMENTÁŘE: Ohňostroj v PařížiVideo: Reuters
V Berlíně se americký zpěvák a herec David Hasselhoff měl účastnit koncertu pod širým nebem na místě, kde v roce 1989 slavil pád Berlínské zdi.

Oslavy Nového roku v Berlíně u Brandenburgské brány (1. ledna 2015)
Na slavném náměstí Puerta del Sol v centru Madridu se podle agentury AFP sešly milióny lidí, kteří podle místní tradice polykali 12 zrnek vína při každém úderu hodin, bijících půlnoc. Španělé věří, že to přináší štěstí do nového roku.
Pozoruhodné pyrotechnické představení se odehrálo i na březích Temže v Londýně.

Ohňostroje v Londýně u Houses of Parliament (1. ledna 2015)
Statisíce rozjařených lidí vítaly příchod Nového roku na Times Square v centru New Yorku. Oslavy provázelo spouštění křišťálové koule; tato tradice sahá až do roku 1907. Pořadatelé odhadli počet přihlížejících na milión.
BEZ KOMENTÁŘE: Ohňostroj v LondýněVideo: Reuters

Oslavy Nového roku v New Yorku (1. ledna 2015)
BEZ KOMENTÁŘE: Ohňostroj v New YorkuVideo: Reuters
K atrakcím patřila i oblíbená zpěvačka Taylor Swiftová. Vyvrcholením oslav bylo hromadné odpočítávání poslední minuty do půlnoci, během kterého se šestitunová koule o průměru 3,5 metru pomalu spouštěla po špici jednoho z mrakodrapů, aby nejnižšího bodu dosáhla v okamžiku příchodu Nového roku na východní pobřeží Spojených států.

Taylor Swift na Times Square v New Yorku během oslav příchodu Nového roku (1. ledna 2015)
V Rio de Janeiru více než dva milióny lidí přišly slavit na pláž Copacabana.

Oslavy Nového roku v Rio de Janeiru na slavné pláži Copacabana (1. ledna 2015)