Hlavní obsah

Nálet arabské koalice v Jemenu zabil přes 30 civilistů v továrně na nápoje

30. 8. 2015, 12:27

Při náletu strojů arabské koalice vedené Saúdskou Arábií bylo v neděli podle svědků citovaných agenturou Reuters zabito přes 30 civilistů pracujících ve stáčírně nápojů v severním Jemenu. Zasažena byla údajně továrna v provincii Hadždž.

Foto: Hani Mohammed, ČTK/AP

Jemenci u domu zničeném leteckými útoky Saúdské Arábie v hlavním městě San'á.

Článek

"Proces vyprošťování těl je ukončen. Po náletu z dnešního rána bylo z trosek vytaženo 36 těl zaměstnanců, mnoho z nich je spálených nebo roztrhaných na kusy," řekl agentuře Reuters telefonicky z místa jeden z obyvatel Ísá Ahmad.

V Jemenu bojují šíitští povstalci proti vládě prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Podporuje je Írán, zatímco za Hádím stojí arabská koalice vedená Saúdskou Arábií.

Šíité loni v září obsadili metropoli Saná a pak postupovali dál na západ a jih země. Svůj boj považují za revoluci proti Hádího zkorumpované vládě a za válku proti sunnitským radikálům. Jejich postup zpomalily až nálety arabské koalice, která do bojů vstoupila letos v březnu.

Boje v Jemenu si podle bilance Světové zdravotnické organizace (WHO) vyžádaly životy už 4400 lidí. Z domovů odešlo 1,8 miliónu lidí a na 21 miliónů z 24 milionů Jemenců potřebuje humanitární pomoc.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků