Hlavní obsah

Kadyrov obhajoval polygamii, Alláh čtyři ženy povolil

25. 4. 2018, 4:54

Vůdce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov veřejně obhajoval polygamii, která je v Rusku zakázaná. Zvyk mít více žen podle něj nikdy z Čečenska nezmizel, a to „ani v dobách Sovětského svazu”, a „je nemožné nám to zakázat”.

Foto: Profimedia.cz

Ramzan Kadyrov

Článek

„Nejsem od toho, abych dával muslimům povolení, to Alláh nám povoluje mít čtyři ženy,“ prohlásil ve zpravodajské televizi Rossija 24. Sňatky uzavřené na radnicích, tedy úředně uznaná manželství, označil za první krok k rozvodům a ke zničení rodiny. Takové sňatky podle něj svědčí o tom, že si manželé nedůvěřují.

„K čemu je to zapotřebí? Je to kvůli tomu, aby si rozkradli majetek, až se rozvedou. Vymyslili to kvůli zákeřným cílům,“ prohlásil.

Současně odmítl pověsti, že se chystá v autonomní republice polygamii uzákonit. „Žijeme ve světském státu,“ připomněl. „Na legislativní úrovni o tom neuvažujeme, ale jestli miluješ, ožeň se a vyživuj. Neříkáme, aby si (muž) všechny čtyři ženy vzal na radnici. Říkej jim, jak chceš, ale podle našeho vyznání je to zákonná manželka. A radnice, to je první krok ze zákona k tomu, aby se rodina rozpadla,“ uvedl.

V podobném duchu se Kadyrov vyjadřoval v médiích už několikrát i dříve, kdy dával najevo, že je špatné mít více milenek, ale více manželek je v pořádku.

Pikantní je, že sám Kadyrov má podle dostupných údajů jedinou manželku. Oba pocházejí ze stejné vsi a mají spolu deset dětí (čtyři syny a šest dcer); další dvě děti adoptovali.

Čečenský vůdce vládne své zemi od roku 2007 a prosazuje konzervativní formu islámu.

Reklama

Výběr článků